hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün enkazdan çıkan var mı? 23 Şubat 2023 deprem haberleri!

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri
  expand

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde saat 04.17'de 7,7 ve saat 13.24'te ise 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem meydana geldi. Yaşanan deprem felaketin ardından sarsıntının etkileri sürerken bir umut enkaz altından sağ olarak çıkarılanlardan haber bekleniyor. Bölgede ekipler yoğun çalışmasını sürdürüyor. İşte son dakika deprem haberleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kahramanmaraş’ta yaşanan iki büyük deprem; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma ve çok sayıda can kaybına yol açtı. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından binaların yıkıldığı 10 ilde arama- kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Enkaz çalışmaları devam ederken sağ olan çıkarılanlar için umutlu bekleyiş depremin dördüncü gününde sürüyor.

  DEPREMDE KAÇ KAÇ KİŞİ ÖLDÜ, KAÇ YARALI VAR?

  Son dakika bilgisine göre; İçişleri Bakanı Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 43 bin 556 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  21 ŞUBAT ENKAZDAN ÇIKAN VAR MI?

  Depremin 18. günü olan 23 Şubat'ta henüz enkazdan çıkan bir kişi olmadı.

  13.GÜNDE MUCİZE İSİMLER 18 ŞUBAT 2023

  Depremin 296.saatinde Hatay'ın merkez Antakya ilçesi General Şükrü Kanatlı Mahallesi, Türkmenbaşı Caddesi'ndeki Kanatlı Apartmanı'nın enkazından biri çocuk 3 kişi enkazdan sağ olarak çıkarıldı. 

  Hakan Yasinoğlu: Hatay'da, depremde yıkılan Tolga Apartmanı'nın enkazında kalan ve 40'lı yaşlarda olduğu tahmin edilen Hakan Yasinoğlu, 278 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. 

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriDEPREM ENKAZINDAN MUCİZE KURTULUŞLAR 17 ŞUBAT 2023

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mehmet Ali Şakiroğlu- Mustafa Avcı: Asrın felaketinin yıkıma yol açtığı illerden Hatay'ın Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi’nde bulunan Akademi Hastanesi’nin enkazında sürdürülen çalışmalarda ekipler 2 kişinin hayatta olduğunu belirledi. Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi'ndeki bir binanın enkazından 26 yaşındaki Mehmet Ali Şakiroğlu ve 34 yaşındaki Mustafa Avcı, depremin 261. saatinde sağ çıkarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri16 ŞUBAT DEPREM ENKAZINDAN KURTULANLARIN İSİMLERİ

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Neslihan Kılınç: Türkiye'yi sarsan depremlerde arama kurtarma çalışmaları sürerken bir mucize haberi daha geldi. Depremden 258 saat sonra Kahramanmaraş'taki Ebrar Sitesi'nin enkazından 29 yaşındaki Neslihan Kılınç sağ olarak kurtarıldı. Neslihan Kılınç, iş makinesi operatörünün dikkati sayesinde fark edildi.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri

  Aleyna Ölmez: Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesi Kayabaşı Mahallesi Atabey Apartmanı'nda 17 yaşındaki Aleyna Ölmez, depremin 11. gününde 248'inci saatinde enkazdan sağ çıkarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DEPREMİN 10.GÜNÜNDE MUCİZE KURTULUŞLAR 15 ŞUBAT

  Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Oymak Sokak'taki Uğur Apartmanı'nın enkazından bir kadın ve iki çocuk depremin 228. saatinde sağ çıkarıldı. 

  Cemile Kekeç: Kahramanmaraş'taki depremde Kalkan Apartmanı’nda enkaz altında kalan 74 yaşındaki Cemile Kekeç, 227 saat sonra kurtarıldı. 

  Melike İmamoğlu depremin 10.gününde 222.saatinde Kahramanmaraş'taki enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Onikişubat ilçesinde enkazda çalışma yapan ekipler, Melike İmamoğlu'nun yaşadığını belirledi. Kadının yeri tespit edildi. Kurtarma ekipleri zorlu bir çalışma sonucu çıkarılan 42 yaşındaki Melike İmamoğlu hastaneye kaldırıldı.

  DEPREMDE ENKAZDAN KURTULANLARIN  İSİMLERİ 14 ŞUBAT 2023

  Fatma Güngör: AFAD, Gölcük Tersanesi ve jandarma ekipleri, Ali Taş Mahallesi'ndeki 7 katlı Merve Apartmanı'nın enkazından 77 yaşındaki Fatma Güngör'ü 212 saat sonra kurtardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi’nde bulunan Murat Apartmanı'nın enkazında baba ile kızına sağ olarak ulaştı. Kocaeli Belediyesi İtfaiye arama kurtarma ekipleri baba ile kızını enkazın altından 209. saatin sonunda kurtardı. 

  Deprem felaketinin ardından sahadaki çalışmalara destek amacıyla Hatay’a gelen Ukraynalı arama-kurtarma ekibi, 30’lu yaşlarında 1 kadını enkaz altından sağ çıkardı.

  Faez Ghanam ve eşi Fatma: Merkez Antakya ilçesi Fatih Caddesi Murat Apartmanı enkazında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi, Balıkesir AFAD ve Susurluk Şeker Fabrikası Arama Kurtarma ekiplerince çalışma gerçekleştirildi. Enkazdan ses gelmesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, depremin 209'uncu saatinde yabancı uyruklu Faez Ghanam ve eşi Fatma'yı kurtardı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriRamazan Yücel: Adıyaman'da Merve Apartmanı'nın enkazından 45 yaşındaki Ramazan Yücel, depremin 207. saatinde kurtarıldı.

  Berat Yücel: Adıyaman'da Merve Apartmanı'nın enkazından 12 yaşındaki Berat Yücel, depremin 207. saatinde kurtarıldı.

  Ayşegül Bayır: Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde, Hayrullah Mahallesi'nde yıkılan İsabey Apartmanı'nın enkazında çalışma yapan JAK timi 35 yaşındaki Ayşegül Bayır'ı depremin 205. saatinde enkazdan kurtardı.

  Muna Dabul: Hatay'ın Antakya ilçesinde depremin 204. saatinde Muna Dabul adlı yabancı uyruklu kadın, binanın enkazından sağ çıkarıldı.

  Hidayet- Muharrem Polat: Ekipler, Kahramanmaraş'ta Karaman Mahallesi'ndeki 7 katlı Aktaş Apartmanı'ndan Hidayet Polat (24) isimli kadın ile eşi olduğu öğrenilen Muharrem Polat'ı (32) 203 saat sonra canlı olarak çıkarmayı başardı. Aile fertlerinden diğer 3 kişinin ise hayatlarını kaybettikleri belirtildi.

  Emine Akgül: Hatay'ın Antakya ilçesinde Cebrail Mahallesi Selvi Apartmanı enkazında çalışma yapan Zonguldak'tan bölgeye giden Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesine bağlı madenciler ve diğer arama kurtarma ekipleri, 26 yaşındaki Emine Akgül'e ulaştı. Ekipler, öğretmen olduğu belirtilen Akgül'ü enkazdan 201 saat sonra kurtardı.

  Muhammed Cafer Çetin: Depremin 198. saatinde Adıyaman'da 18 yaşındaki genç Muhammed Cafer Çetin'e ulaşıldı. 

  Muhammed Enes- Abdülbaki Yeniar: Depremin 9.gününde 198.saatinde Kahramanmaraş'taki Pınar Apartmanı'nda 17 yaşındaki Muhammed Enes enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Aynı dakikalarda 20 yaşındaki abisi Abdülbaki de sağ olarak çıkarıldı. Enkazdan bir kişinin daha çıkarılması bekleniyor. 

  Emine Akgül: Hatay’da depremde yıkılan apartmanın enkazı altında kalan Emine Akgül (26), 200’üncü saatte ekiplerin çalışmasıyla sağ çıkarıldı.


  Fatma Güngör: Adıyaman'da Merve Apartmanı'nın enkazından 77 yaşındaki Fatma Güngör, depremin 212. saatinde kurtarıldı.

  13 ŞUBAT 2023 ENKAZDAN ÇIKARILAN MUCİZE İNSANLAR

  Ayça Çebni: Kahramanmaraş'ta Şazibey Mahallesinde bulunan 8 bloklu 11 katlı Ebrar Sitesi'nin enkazında annesi ile birlikte kalan Ayça Çebni, arama kurtarma ekiplerinin saatler süren çalışması ile depremden 185 saat sonra kurtarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriKaan Kuruoğlu: Hatay'ın Antakya ilçesinde depremin 182'nci saatinde 12 yaşındaki Kaan Kuruoğlu mahsur kaldığı binanın enkazından sağ çıkarıldı.

  Hüseyin Berber: Hatay'ın Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi'nde depremin 183'üncü saatinde Hüseyin Berber mahsur kaldığı binanın enkazından sağ çıkarıldı.

  Hatice Akan: Kahramanmaraş'ta 39 yaşındaki Hatice Akan, Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi'nde çöken Altınköşk Apartmanı'nın enkazından 180 saat sonra kurtarıldı.

  Nuray Gürbüz: Hatay'ın Antakya ilçesinde depremin 178'inci saatinde 70 yaşındaki Nuray Gürbüz 3 katlı binanın enkazından sağ çıkarıldı.

  Hivay Üşer: Adıyaman'da Bozbey Apartmanı'nın enkazında kalan 6 yaşındaki Hivay Üşer, 178 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

  Miray: Adıyaman merkezdeki Bozbey Apartmanı'nın enkazından, depremin 178'inci saatinde 6 yaşındaki "Miray" isimli çocuk sağ çıkarıldı. Miray'ın ablası için de çalışma sürüyor.

  Derya Akdoğan-Nuray Preniç: Kurtarma çalışmalarının 178. saatinde Hatay'da 26 yaşındaki Derya Akdoğan ve 72 yaşındaki Nuray Preniç enkaz altından sağ olarak çıkarıldı. Öte yandan Adıyaman'da da 2 kişi sağ olarak göçük altından çıkarıldı

  Bünyamin İdacı: Adıyaman merkezdeki Kılıç Apartmanı'ndan depremin 177'nci saatinde 35 yaşındaki Bünyamin İdacı sağ kurtarıldı.

  Serap Dönmez: Depremin 176. saatinde, Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde enkaz altında kalan Serap Dönmez kurtarıldı.

  Naide Umay: Hatay’da 175’inci saatte Naide Umay enkazdan sağ olarak çıkarıldı

  Sibel Kaya: Gaziantep'te yıkılan binanın enkazında kalan 40 yaşındaki Sibel Kaya, 170 saat sonra sağ çıkarıldı.

  Hatay'ın Antakya ilçesinde arama kurtarma ekiplerinin çalışma yaptığı enkazda 167 saat sonra bir depremzede ekiplerin açtığı yoldan kendisi yürüyerek çıktı. Depremzede kendisini kurtaran ekiplere sarılarak sevincini yaşadı. 

  Erengül Önder: Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir mucize daha gerçekleştirildi. Yıkılan binanın enkazında saatlerce sürdürülen çalışma ile 166'ın saatte Erengül Önder (60) sağ olarak çıkarıldı.

  Naime Şakar: Adıyaman'da 165.saatte 44 yaşında Naime Şakar Özer Apartmanı enkazından sağ olarak çıkarıldı.

  Nazife Yılmaz: Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde depremin 163. saatinde 62 yaşındaki Nazife Yılmaz enkazdan sağ kurtarıldı. Yaşlı kadın enkazdan çıkarıldıktan hemen sonra yetkililerden su istedi.

  Mustafa: Hatay'da 7 yaşındaki Mustafa depremden 163 saat sonra sağ çıkarıldı.

  Cengiz Polat: Kahramanmaraş'ta depremin 162'nci saatinde 45 yaşındaki Cengiz Polat'ı enkazdan sağ çıkardı.

  Yiğit: Ekipler, Hatay’da bir binanın enkazında arama çalışması yapıyordu. Enkazın altından aldıkları yaşam belirtisiyle harekete geçtiler. Çalışmalar saatlerce sürdü ama pes etmediler. Yaşanan büyük felaketten tam 161 saat sonra 6 yaşındaki Yiğit’i sıkıştığı yerden kurtardılar.

  12 ŞUBAT 2023 ENKAZDAN ÇIKARILANLARIN İSİMLERİ

  Güler: İskenderun'da 162.saatte 50 yaşında Güler hanım enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

  Lena Maradini: Çalışmalar sonucu depremin 160. saatinde 11 yaşındaki Lena Maradini kurtarıldı. Enkazdan çıkarılarak sedyeye alınan Maradini, hastaneye kaldırıldı.

  Yiğit Şahan: Ekiplerin çalışması sonucu Hatay'da 9 yaşındaki Yiğit Şahan, depremden yaklaşık 160 saat sonra kurtarıldı.

  Saadet Coşkun: Arama kurtarma çalışmalarında umutların tükenmeye başladığı anda iyi haber Gaziantep'in Nurdağı ilçesinden geldi. 159 saattir enkaz altında bulunan 18 yaşındaki Saadet Coşkun sağ olarak çıkartıldı. 

  Asyanur Öksüz: Hatay’ın Antakya ilçesinde maden işçileri depremden 159 saat sonra Asyanur Öksüz’ü (18) enkaz altında sağ olarak çıkardı.

  Hafsa Dağcı: Ekipler, yoğun çalışmalar sonucu 63 yaşındaki Hafsa Dağcı'yı depremin 158. saatinde yıkıntılar arasından çıkarmayı başardı. 

  Hüseyin Seferoğlu: Hatay'ın Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi'ndeki bir apartmanın enkazından 23 yaşındaki zihinsel engelli Hüseyin Seferoğlu 155. saatte sağ çıkarıldı.

  Tolga Fakıoğlu: Hatay'ın Defne ilçesi Şükrü Güçlü Bulvarı'nda yıkılan Sümer Apartmanı'nın enkazından 34 yaşındaki Tolga Fakıoğlu, 155 saat sonra kurtarıldı.

  Semih Ege İnce: Gaziantep’te 8 yaşındaki Semih Ege 155 saat sonra enkaz altından çıkarıldı.

  Rabia Kalçın: Hatay'da Cebrail Mahallesi Emlak Konutları'nın enkazında kalan 28 yaşındaki Rabia Kalçın, 153 saat sonra sağ çıkarıldı.

  Rukiye Sincar: Adıyaman'da 153. saatte Yamanlar Apartmanı'nın enkazından 21 yaşındaki Rukiye Sincar yaralı kurtarıldı.

  Ahmet: Adıyaman'da 7 yaşındaki Ahmet, Narlıkuyu Sitesi'nin enkazından 152. saatte kurtarıldı.

  Elif Kırmızı: Adıyaman'da Mercan Sitesi'ndeki blokun çökmesi sonucu enkaz altında kalan 22 yaşındaki Rabia Kırmızı ve ablası 28 yaşındaki Elif Kırmızı 152 saat sonra kurtarıldı.

  İsmihan: Hatay'ın Antakya ilçesi Fahri Korutürk Caddesi üzerindeki enkazdan 85 yaşındaki İsmihan adlı yaşlı kadın 152 saat sonra kurtarıldı.

  Dada: Hatay'da müftülüğün yanındaki binanın enkazından Dada isimli kız çocuğu 150. saatte sağ çıkarıldı.

  Müzeyyen Öfkeli: Hatay'ın Defne ilçesinin Armutlu semtinde yıkılan Öfkeli Apartmanı'nın enkazından 64 yaşındaki Müzeyyen Öfkeli adlı kadın 150. saatte sağ olarak çıkarıldı.

  Ömer: Hatay'ın Antakya ilçesi Ürgenpaşa Mahallesi Şehit Turan Caddesi Ali Sayar Meslek Lisesi karşısındaki bir enkazdan Ömer adlı çocuk ve annesi 150 saat sonra kurtarıldı.

  Buse Özdoğan: Kahramanmaraş'ta, depremde yıkılan binanın enkazında kalan 6 aylık hamile Buse Özdoğan, Ankara'nın Bala Belediyesi ekiplerince 136 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

  Mustafa Sarıgül: Depremin 149. saatinde Hatay'da 35 yaşındaki Epilepsi hastası Mustafa Sarıgül'ü 149. saatte enkazdan çıkarıldı.

  Cudi: Hatay'da 7 katlı bina enkazından 147 saat sonra 11 yaşındaki Cudi adlı kız ile anneannesi sağ olarak çıkarıldı.

  Adıyaman'da 152. saatte Narlıkuyu Sitesi enkazından 10 yaşındaki bir çocuk daha sağ kurtarıldı.

  Semir Cuma Sabur: Kahramanmaraş’ta depremlerin ardından Malik Ejder Caddesi'nde yıkılan apartmanın enkazından 62 yaşındaki Semir Cuma Sabur, 142 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

  Meltem: Kahramanmaraş merkezli depremlerin en ağır yıkımı oluştuğu Hatay’da devam eden arama kurtarma çalışmalarının 142’nci saatinde 32 yaşındaki Meltem öğretmen 8 katlı binanın enkazından sağ olarak kurtarıldı.

  Adnan Ahmad Amir,Emira Amir:  Ekipler, Suriyeli Adnan Ahmad Amir ile kucağındaki kızı Emira Amir'e ulaştı. Baba kurtarma çalışmaları sırasında kendisi ile konuşan itfaiyeciden çay istedi. Ekipler, 141 saat sonra baba ile kızını enkazdan sağ çıkardı. Baba ile kızı tedavileri için hastaneye kaldırıldı. 

  Hamza: Hatay'da enkaz altında kalan 7 aylık Hamza bebeğe, 140 saat sonra sağ ulaşıldı.

  Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve İskenderun'dan depremden 138 saat sonra dört kurtarılma haberi geldi.

  Gökhan Çalışkan - Hatay'ın İskenderun ilçesinde enkaz altında kalan 44 yaşındaki Gökhan Çalışkan'a sağ ulaşıldı.

  İkra Arslan- Gaziantep'te ekiplerin çalışması sonucu Yavuz Selim Mahallesi'ndeki Duygu Apartmanı'nın enkazından 13 yaşındaki İkra Arslan çıkarıldı.

  Mehmet Sözer: Hatay'da Cumhuriyet Mahallesi'nde 57 yaşındaki Mehmet Sözer 137.saatte enkazdan sağ olarak kurtarıldı.

  Celal Taşan ve Ensar Taşan: Kahramanmaraş Cumhuriyet Bulvarı’ndaki bina enkazından Celal Taşan ve Ensar Taşan kardeşler 137 saat sonra sağ çıkarıldı.

  Bekir Doğu: Hatay'ın Kuyular Mahallesi'ndeki bir enkazda çalışma yürüten İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Güney Kore arama kurtarma ekipleri, dinleme çalışması sonucu enkaz altında sağ olanlar bulunduğunu tespit etti. Ekiplerin çalışmasıyla depremden 136 saat sonra Doğu enkazdan yaralı olarak çıkarıldı. Bekir Doğu, ambulansla hastaneye götürüldü.

  Sevgi Çolak: Adıyaman'daki Çınar Sitesi'nin enkazında çalışma yürüten AFAD ve Kömür İşletmeleri AŞ arama kurtarma ekipleri, Sevgi Çolak'ı 136 saat sonra enkazdan çıkardı.

  Mahmud Alkannas: Antakya Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir binanın enkazından Kocaeli İtfaiyesi tarafından Mahmud Alkannas (10) isimli bir çocuk, 136. saatin ardından canlı olarak çıkarıldı.

  11 ŞUBAT 2023 ENKAZDAN ÇIKARILANLARI İSİMLERİ

  Hedil: Kahramanmaraş'ta Zümrüt apartmanında 16 yaşındaki Hedil'i çıkarmak için çalışmalar sürüyor.

  Şengül Karabacak- Sezai Karabacak: İslahiye'de 132. saatte Karabacak ailesine ulaşıldı. 4 yaşındaki Şengül Karabacak ve baba Sezai Karabacak enkazdan sağ çıkarıldı. Anne için enkaz çalışmaları devam ediyor. 

  Kazım Kaya: UMKE ile çalışan Bitlis AFAD ekipleri, Sümerevler Mahallesi'nde yıkılan Özer Apartmanı’nın enkazında çalışma yürüttü. Ekipler, 129. saatte Kazım Kaya'yı (72) enkazdan sağ çıkardı. Kaya, sedyeye alınıp, ambulansla hastaneye götürüldü.

  Ülkü: Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, Necip Fazıl Kısakürek Apartmanı'ndan 128. saatte bir çocukla iletişim kuruldu. Marketin enkazındaki Ülkü, kurtarma ekiplerine 'Yaşıyorum' dedi.

  2 aylık bebek: Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından afet bölgelerinde görevlendirilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, enkaz altında yaşam mücadelesi veren minik bir cana 128. saatte ulaştı. Ekipler, Hatay'ın Antakya ilçesinde yıkılan binanın enkazında kalan 2 aylık bebeği kurtardı.

  Sadık Tunç: Adıyaman'da 7 katlı binanın enkazında kalan Sadık Tunç, 125 saat sonra kurtarıldı. Kurtarıldıktan sonra ilk olarak çocuklarını soran Sadık Tunç, çocuklarının da hayatta olduğunu öğrendikten sonra şaşkın bir halde etrafa bakındı. Tunç'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, madencilerden oluşan kurtarma ekipleri ise birbirlerine sarılarak Tunç'u sağ kurtarmanın sevincini yaşadı.

  Halime Gürbüz: Malatya'nın Battalgazi ilçesinde enkaz altında kalan 83 yaşındaki kadına 124,5 saat sonra sağ ulaşıldı. Yıkıntıların arasından ses geldiğini tespit eden ekipler, uzun uğraşlar sonucu 83 yaşındaki Halime Gürbüz'ü kurtarmayı başardı.

  Asya: Hatay Merkez, İbrahim Melis apartmanı enkazından 2 yaşındaki Asya, jandarmanın özel kurtarma birlikleri tarafından sağ olarak çıkarıldı. Durumu iyi olan minik Asya tedbiren hastaneye kaldırıldı. Adını kendisi söyledi. Henüz ailesi bulunamadı. 

  Maşallah Çiçek: Depremde yıkılan merkez Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Kurtismailpaşa 2. Sokak'taki Sözel Apartmanı'nda, enkaz altında kalanların kurtarılması amacıyla AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis, jandarma ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü kurtarma çalışmaları devam etti. Çalışmalarda enkaz altından 122 saat sonra 55 yaşındaki Maşallah Çiçek kurtarıldı. Yaralı olarak enkazdan çıkarılan Çiçek, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

  Menekşe Kabak: Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde, 70 yaşındaki Menekşe teyze ekiplerin yoğun çalışmasının sonucunda enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Kurtarma ekiplerine enkaz atından el sallayan Menekşe teyzenin sağlık durumunun iyi olduğu ve bilincinin açık olduğu öğrenildi. 

  Kamil: Kahramanmaraş'taki deprem sonrası 119 saattir yıkıntılar altında olan 16 yaşındaki Kamil, Kırgız, Rus ve AFAD ekiplerinin ortak çalışmalarıyla enkaz altından sağ kurtarıldı. 119. saatte enkazdan sağ çıkartılan Kamil'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.  Üzerinde Fenerbahçe formasıyla enkazdan kurtulan lise öğrencisi Kamilcan'ın yetkililere "Bugün günlerden ne?" diye sorduğu ve depremin ertesi günü Fenerbahçe'nin maçı olduğu için geceden formayla yattığını söylediği ifade edildi.

  Mesut: Adıyaman'da depremin 113. saatinde enkazdan çıkarılan Mesut isimli çocuk, Fenerbahçeli futbolcu Arda Güler'e seslendi. 

  Döne Gül Bitmiş: Kahramanmaraş'ın Trabzon Caddesi'ndeki 7 katlı Anadolu Apartmanı'nın enkazında çalışma yürüten ekipler, 46 yaşındaki Döne Gül Bitmiş'i depremden 112 saat sonra sağ olarak kurtardı. Bitmiş, ambulansla hastaneye kaldırıldı.  Depremzedeyi enkazdan çıkaran ekipler büyük sevinç yaşadı, gözyaşı döktü.

  10 ŞUBAT 2023 ENKAZDAN SAĞ KURTULANLAR

  Mehmet Akbulut: Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde enkaz altından bir kişi 111 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı Gaziantep’ten güzel bir haber daha geldi. Arama kurtarma ekipleri Nurdağı ilçesinde enkaz altında kalan Mehmet Akbulut’u sağ olarak çıkardı.

  Selma Güneş: Hatay'da 110 saat sonra 2 kişi enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Merkez Antakya ilçesindeki Emlak Evler konutları enkazından 60 yaşındaki Selma Güneş sağ olarak kurtarıldı.

  Neslihan Karadeniz-Fatma-Münire-Ramazan: Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri, sismik akustik dinleme cihazı ile yaptıkları dinlemede, Yavuz Sultan Selim Caddesi'ndeki enkazdan ses aldı. Hemen kurtarma çalışmasına başlayan arama- kurtarma ekipleri, 4 kişilik ailenin sağ olduğunu tespit etti. Zamana karşı yarışan ekipler, 3 saatlik çalışmanın ardından Neslihan Karadeniz (41) ve çocukları Fatma (21), Münire (15) ve Ramazan'ı (7) enkazdan kurtardı. Anne ve 3 çocuğu, sağlık ekiplerine teslim edildi.

  Necip Nanua: Kahramanmaraş Azerbaycan Bulvarı'ndaki 4 katlı Safa Apartmanı enkazında çalışma yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Bursa AKUB ekipleri de, bir kişinin canlı olduğunu tespit etti. Suriye uyruklu Necip Nanua (31) olduğu anlaşılan bu kişi, ekiplerin 5 saatlik çalışmasıyla enkazdan yaralı kurtarıldı.

  Sude ve anne Rabia Kılınç: Depremin 107.saatinde Sude ve anne Rabia Kılınç enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Daha önce de Kılınç ailesinden 6 kişi çıkarılmıştı.

  Yusuf Hüseyin- Muhammed Hüseyin: Ekipler, Hatay'ın Armutlu Mahallesi Işık Sokağı'ndaki bir binanın enkazında sağ kalanların olduğunu tespit etti. Çalışmalar sonucu 3 katlı evin enkazından önce 1,5 yaşındaki Yusuf Hüseyin, 20 dakika sonra da 7 yaşındaki ağabeyi Muhammed Hüseyin 105'inci saatte kurtarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriFatma: Bursa’dan bölgeye giden Mudanya Belediyesi’ne bağlı Mudanya Arama Kurtarma ekipleri Elbistan ilçesi Güneşli Mahallesi Adıgüzel Sokak'ta yıkılan 5 katlı bir binanın enkazında yürüttüğü çalışmalar sırasında ses duydu. Bunun üzerine çalışmalarını bu noktada yoğunlaştıran ekipler, yaşam koridoru açıp, uzun uğraşlar sonucu Suriye uyruklu Fatma’ya ulaştı.

  Eyüp Ak: Depremin 104.saatinde Adıyaman'da Eyüp Ak(59) enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Eşi ve çocukları için çalışmalar devam ediyor.

  Yusuf Şahin: İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, depremin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesindeki Mustafa Kemal Mahallesi 597 Sokak'ta yer alan Melek Apartmanı’nın enkazından Yusuf Şahin'i kurtardı.

  Zeynep Asel: Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarında Yavuz Selim Mahallesi’nde çöken binadan 103’üncü saatte Siirt Belediyesi ekiplerinin de desteğiyle, 5 yaşındaki Zeynep Asel sağ olarak çıkarıldı. 

  Osman Fırat: Kahramanmaraş'ta depremde enkaz altında kalan uzman çavuş Osman Fırat (47), 103 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Arda Oktay, Helin Oktay, Yasemin ve Kadir, Arda, Zilan Oktay : Hatay'ın İskenderun ilçesinde yıkılan Arzu Apartmanı enkazında çalışan arama-kurtarma ekipleri, 9 kişinin hayatta olduğunu belirledi. Çalışmalar sonucunda depremden 101 saat sonra 6 kişi sağ olarak çıkarıldı. Hatay'ın İskenderun ilçesindeki Çay Mahallesi'ndeki 5 katlı apartmanın enkazından depremden 107 saat sonra 2 kişinin daha kurtarılmasıyla göçük altından sağ çıkarılan kişi sayısı 8'e yükseldi. Ekipler, uzun uğraşlar sonucu Yasemin ve Kadir Oktay çifti ile çocukları Arda (15), Zilan (22), Helin (24) ve Dilan Oktay'ı (19) depremden sonra bulundukları yerden çıkardı. 

  Rıdvan: Hatay'da 600 konut sitesinden 35 yaşındaki Rıdvan enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Depremin 101.saatinde Kahramanmaraş'ta bir kız çocuğu da sağ olarak kurtarıldı.

  Hikmet Yiğitbaş: Depremin 100.saatinde Hatay Antakya ilçesi Güzelburç Mahallesi'ndeki sitede 30 yaşındaki Hikmet Yiğitbaş sağ olarak kurtarıldı. 

  Sebahat Varlı - Serhat Varlı : Diyarbakır'da yıkılan binalardan merkez Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi Cengizler Caddesi Hisami Apartmanı'nda ekipler depremin 100.saatinde anne 32 yaşındaki Sebahat Varlı ve oğlu Serhat'ı sağ olarak çıkardı.

  Sela Elbarazi: Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (PEAK) Hatay Antakya Ürgan Paşa Mahallesi, Şehit Mehmet Duran Caddesi, Huzur Apartmanı, 14 numarada katıldığı çalışmalarda 1,5 yaşındaki kız çocuğu Sela Elbarazi’yi ve aynı aileden dört kişiyi 96 saatin ardından enkaz altından sağ çıkardı.

  Adnan Muhammet Korkut: Gaziantep'in Şehitkamil ilçesindeki 5 katlı Gölgeler Apartmanı'nın yıkılmasının ardından enkaz altında kalanlardan biri olan 17 yaşındaki Adnan Muhammet Korkut 94 saat sonra enkazdan sağ olarak yürüyerek çıkartıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriHatice- Mihriban Özçelebi: Depremin 92.saatinde Hatice ve annesi Mihriban Kahramanmaraş'ta yıkılan evlerinin enkazından çıkarıldı.

  Yavuz Türkmen: Hatay'da arama- kurtarma çalışmalarına katılan Erzurum AFAD ekibi, 12 yaşındaki Yavuz Türkmen'i 91 saat sonra elindeki kumbarasıyla enkazdan sağ çıkardı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri9 ŞUBAT SAAT SAAT ENKAZDAN KURTULANLAR LİSTESİ

  Yağız Ulaş bebek ve annesi: İstanbul Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekipleri Hatay'ın Samandağ ilçesinde 10 günlük Yağız Ulaş bebeği depremden 90 saat sonra annesiyle birlikte enkazdan çıkardı.

  Hilal Bilgi: Hatay’ın Antakya ilçesinde enkazda kalan 10 yaşındaki Hilal Bilgi, beton bloğun altında kalan sağ kolu kesilerek depremden 90 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Hilal’in annesi ve babası ile 3 kardeşinin ise cansız bedenlerine ulaşılırken, kolunun kesilmesi konusunda akrabalarından onay alındığı belirtildi.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriTolga Doğan- Alparslan Doğan: Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Odabaşı Mahallesi'nde bulunan Prestij Apartmanı'ndan deprem sonrası enkaz altında kalan polis memuru Tolga Doğan ve 4 yaşındaki oğlu Alparslan Doğan, 7 saatlik kurtarma çalışmasının ardından Polis Arama Kurtarma ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) arama kurtarma ekipleri tarafından 89 saat sonra kurtarıldı.

  Hatice Karpuz: Hatay'da İskenderun Devlet Hastanesi A Blok'taki yıkılan yoğun bakım ünitesinde tedavisi sırasında enkaz altında kalan Hatice Karpuz (64), 89 saat sonra kurtarıldı. 

  Gülsüm Yeşilkaya: Ekipler Adıyaman'da depremin 89. saatinde 17 yaşındaki Gülsüm Yeşilkaya'yı sağ olarak çıkarmayı başardı.

  Mina: AFAD ve UMKE ekipleri Azerbaycan Bulvarı üzerinde yıkılan bir binanın enkazından Suriye uyruklu 9 yaşındaki Mina isimli kız çocuğunu 89.saatte enkazdan çıkarmayı başardı. 

  Murat Babaoğlu: Osmaniye'de yıkılan Metin Tamer Sitesi'nin enkazından Murat Babaoğlu (25), 88 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

  Ozan Ramazan Güçlü- Recep Yahya: Ebrar Sitesi'nin enkazında kalan Ozan Ramazan Güçlü (32) ile 7 yaşındaki oğlu Recep Yahya, Nilüfer Arama Kurtarma (NAK) ekipleri tarafından 88 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Yusuf: Kahramanmaraş'ta, depremde yıkılan binanın enkazında kalan ve isminin Yusuf olduğu öğrenilen kişi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı arama- kurtarma ekiplerince, 89 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Esma: Depremin 89.saatinde Esma, Kahramanmaraş'ta enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Diğer iki kardeşinin ise hayatını kaybettiği açıklandı.

  Fatma Tabakçı: Adıyaman Bahçelievler Mahallesi 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yakınında bulunan Birlik Apartmanından sevindiren haber geldi. İki çocuk annesi Fatma Tabakçı (37) Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri tarafından sıkıştığı yerden 87 saat sonra kurtarıldı.

  Derya hemşire: Kahramanmaraş Cumhuriyet Mahallesi 2542 Sokak'taki Yaşam Kent Sitesi enkazından güzel bir haber geldi. Ekipler depremden 88 saat sonra 24 yaşındaki Derya hemşireyi enkazdan sağ olarak çıkardı.

  Serkan Kocaoğlu-Emel Kocaoğlu: Sakarya’dan bölgeye gelen Sakarya Arama Kurtarma Timi ve Madenci ekipleri depremin 87.saatinde Serkan Kocaoğlu sonrasında ise eşi Emel Kocaoğlu depremden yaklaşık 87 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. 

  Erkan Yarlıdağ: Malatya'da depremde enkaz altında kalan 29 yaşındaki Erkan Yarlıdağ 87 saat sonra kurtarıldı.

  Kerem Ezer ve annesi Nazlı Ezer: Hatay'ın Defne ilçesi Çekmece Mahallesi’nde 5 katlı binada enkaz altında kalan Kerem Ezer ve annesi Nazlı Ezer 86 saat sonra enkazdan ekiplerin yardımıyla canlı olarak çıkarıldı.

  Ayşegül: Kahramanmaraş'taki deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarının 86’ncı saatinde sevindirici bir gelişme yaşandı. 46 yaşındaki Ayşegül isimli bir kadın, kucağında kedisi ile enkazdan canlı çıkarıldı. 

  Miran Gül: Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi İnönü Mahallesi Buhara bulvarı üzerindeki Ersel 2 apartmanında enkaz yığınları arasında sesini duyuran Miran için ekipler seferber oldu. Gün boyunca apartmanda çalışma yapan ekipler, saat 19.15’te annesi ve 2 ablasını depremde kaybeden Miran Gül’ü sağ olarak enkazdan çıkardılar.

  Semiha Alkan-kardeşi Mehmet Alkan: Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Hatay'da yıkılan 5 katlı bir binanın enkazında kalan Semiha Alkan (74) ile kardeşi Mehmet Alkan (69), Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından 86 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Fuat Çamber: Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiye ekipleri, depremin 85'inci saatinde Hatay’da enkaz altından Fuat Çamber’i (21) sağ çıkardı.

  Eda Büyükçapar, İsmail ve İbrahim: Kahramanmaraş'ta Trabzon Bulvarı üzerinde yıkılan Kardeşler Apartmanı'nın enkazından Eda Büyükçapar (23), İsmail ve İbrahim isimli 3 kişi 83 saat sonra sağ çıkarıldı.

  Arif Kuzuluk: Hatay'ın Antakya ilçesinde, 6 katlı binanın enkazında kalan Arif Kuzuluk, 83'üncü saatte sağ çıkarıldı. İlk müdahalesi yapılan Kuzuluk, alkışlarla ambulansa götürüldü.

  Baba Yusuf, anne Beşire ve çocukları Sermes (15) ve Zeliha: Elbistan ilçesindeki çalışmalar kapsamında Pınarbaşı Mahallesindeki 7 katlı bir apartmanın enkazından ses duyan ekipler çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Kazı çalışmalarının ardından sesin asansör kabininden geldiğini tespit eden ekipler, baba Yusuf, anne Beşire ile çocukları Sermes (15) ve Zeliha'ya (9) ulaştı.

  Doğukan-Furkan: Depremin 83.saatinde Malatya'da Doğukan ve Furkan enkazdan sağ olarak çıkarıldı. 

  Hatay: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Hatay'ın Belen ilçesindeki bina enkazında sıkışan, 3'ü çocuk 5 kişilik ailenin sağ kurtarıldığını duyurdu.

  Mehmet Beşir Yıldız: Büyük depremlerin dördüncü gününde umut devam ederken Diyarbakır'da depremde yıkılan binanın enkazından 82 saat sonra 8 yaşındaki Beşir Yıldız sağ olarak çıkarıldı.

   

  Feyzullah- Zeynep Polat: Kahramanmaraş'ta depremin 79.saat 9 yaşındaki Zeynep Polat Burç apartmanından sağ olarak çıkardı. Ardından polis baba (35) Feyzullah Polat 80.saatte sağ olarak çıkarıldı. Daha önce bu apartmandan anne Günnur ve kızları Güneş çıkarıldı. Ancak kızları Güneş'in hayatını kaybettiği biliniyor.

  Mert Tatar: Hatay'da enkaz altında kalan 2 yaşındaki Mert Tatar, depremden 79 saat sonra kurtarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriHatice, Mehmet Naim, Melik İğde: Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde Cengiz Topel Caddesi'ndeki apartmanda depremin 78. saatinde anne Hatice İğde(36) ve çocukları (Mehmet Naim(9), Melik(6) enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

  Yılmaz Çetin: Adıyaman Yenimahalle Umutkent Sitesi'nde 36 yaşındaki Yılmaz Çetin 77 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Meral Nakır: Malatya'da arama kurtarma çalışmasını sürdüren ekipler, eğitimli köpek 'Köpük''ün tepki vermesinin ardından 6 katlı bir binanın birinci katında olduğu belirlenen Meral Nakır'a (60), 20 saatlik bir çalışma ile ulaşarak depremden 77 saat sonra canlı kurtarmayı başardı.

  Ersin, Mustafa Tabur ile babaları Mithat Tabur: Merkez Batıkent Mahallesi'ndeki Ayşe-Polat Sitesi'ndeki binanın enkazından henüz ismi öğrenilemeyen 3 kişiye 76 saat sonra sağ olarak ulaşıldı. Enkazdan yaralı çıkarılan Ersin ve Mustafa Tabur ile babaları Mithat Tabur, alkışlar ve tekbir eşliğinde karşılandı. 

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriHatay'da arama kurtarma çalışmalarına katılan Erzurum İl Jandarma Komutanlığı JAK ekibi, 4'üncü Akevler Sokak'ta 7 katlı bir binada görev aldı. Ekibin yoğun çabaları sonucu depremden 76 saat sonra bir kız çocuğu enkazdan çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim etti.

  Ali Onur Alkan: Depremin 74.saatinde Kahramanmaraş'ta Gökhan apartmanında 15 yaşındaki Ali Onur Alkan'a ulaşıldı.

  Ali, Zelal, Mir Berzan Bağış: Kahramanmaraş'ta depremden 73 saat sonra biri çocuk 3 kişilik aile, enkazdan sağ çıkarıldı.Onikişubat ilçesi Azerbaycan Bulvarı'nda 7 katlı Gözde 2 Apartmanı'nın enkazından ses alınması üzerine bölgeye Sakarya Büyükşehir ve Isparta Belediyesi kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekiplerin uzun süren çalışmasının ardından Ali (55), eşi Zelal (40) ve 5 yaşındaki kızları Mir Berzan Bağış'a ulaşıldı.

  Hasan Yüce: Hatay Antakya'da ilçeye bağlı Kantara Mahallesi Hakkı Dedebey Sokakta devam eden çalışmaların 72. saatinde enkazdan sağ olarak 79 yaşındaki Hasan Yüce çıkarıldı.

  Hazal ile annesi Betül Güner: Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi'nde yıkılan Sultanevler Sitesi'nde bir blokun enkazından gelen sesleri tespit eden İHH ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. Enkazda yapılan çalışma sonucu ilk depremden 72 saat sonra 5 yaşındaki Hazal ile annesi Betül Güner kurtarıldı.

  Yazgül Çaçan: Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi Yoldaş Apartmanı enkazında yaşam koridoru oluşturularak 72 saat sonra enkazın altından 40 yaşlarındaki Yazgül Çaçan sağ olarak çıkartıldı. 

  İbrahim Ali (50), Ahmet Ali (22) ve Muhammet Ali(15): Elbistan'a giden Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, Kümbet Mahallesi'nde enkaz altında kalan 3 kişilik aileyi sağ olarak kurtardı. Ekipler, İbrahim Ali (50), Ahmet Ali (22) ve Muhammet Ali'yi (15), depremden 72 saat sonra 4 katlı binanın giriş katından 8 saat süren çalışmayla çıkardı.

  Hatay'da enkaz altından 72 saat sonra bir kız çocuğu sağ olarak çıkarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriBekir Yıldırım: Gaziantep'te enkaz altında kalan 75 yaşındaki İslahiye Ziraat Odası Başkanı Bekir Yıldırım için zamanla yarış gerçekleşti. Bekir amca 71.saatte enkazdan kurtarıldı.

  Ahmet Eren: Enkaz altında geçen 71 saatten sonra bir çocuk daha kurtarıldı. Kurtarılan Ahmet Eren'in ilk sözleri ise "Yarın okulum var benim" oldu. O anları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabından paylaştı.

  Abdullah: Hatay’a bağlı Kırıkhan ilçesinde de arama kurtarma çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. İlçede yıkılan 8 katlı bir apartmanın enkazında yürütülen çalışmalar sonucu, depremden 70 saat sonra 20 yaşındaki Abdullah isimli genç sağ olarak kurtarıldı.

  Leyla Akçam: Kahramanmaraş’a takviye giden HAK Umut Timi de kurtarma çalışmalarına başladı. Ekipler, depremden 70 saat sonra, Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi Sandalzade Bulvarı Yeşilada Apartmanı enkazında 22 yaşındaki Leyla Akçam’a ulaşarak sağ olarak kurtardı. 

  Ali: Kahramanmaraş'ta yıkılan binanın enkazında yapılan arama kurtarma çalışması sonrası 69. saatte bir mucize gerçekleşti. Saatler süren çalışmalar sonrası 27 yaşındaki Ali enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

  Helen İltizamoğlu: Kahramanmaraş'taki deprem sonrası Hatay'da sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında yedi aylık 'Helen İltizamoğlu' isimli bebek 67 saat sonra enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Üç gündür uykusuz enkaz başında bekleyen anneanne arama kurtarma ekiplerine "Kızımı çıkartmadan hiçbir yere gitmeyeceğim" dedi. Mucize bebeğin annesinin kurtarma işlemleri devam ediyor.

  Ahmet Kurt: Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, 61 yaşındaki Ahmet Kurt, 65 saat sonra enkazdan çıkarıldı. 

  Doğan Akkök: Antalya Büyükşehir Belediyesi arama kurtarma ekiplerinin Kahramanmaraş merkez Bahçelievler Mahallesi Selin Apartmanı'nda yaptığı aramada, depremin üzerinden 64 saat geçmesinin ardından 24 yaşındaki Doğan Akkök’e canlı ulaşıldı.

  Zeliha Polat: Depremden etkilenen Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 21 yaşındaki Zeliha Polat, bina enkazından 64 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

  Nisa: Giresun itfaiye ekipleri öncülüğünde sekiz yaşındaki Nisa 64 saat sonra kurtarıldı. Enkaz altından kurtarılan Nisa, sağlık görevlilerince hastaneye götürüldü.

  Kalkap Değirmenci: Hatay'da ekipler, ildeki 600 Evler mevkisinde ses aldıkları bir enkazda vinç desteğiyle arama çalışması yaptı. Betonları duvar delici aletlerle kesen ekipler, uzun uğraşlar sonucu 88 yaşındaki Kalkap Değirmenci'ye 62 saat sonra ulaştı.

  Latife Bozan: Kahramanmaraş merkezli depremde Adıyaman’da enkaz altında kalan 55 yaşındaki Latife Bozan ekiplerin çalışması sonrası 61 saat sonra sağ olarak çıkarıldı. Hayatta olduğu belirlenen 56 yaşındaki eşi Burhan Bozan’ın da kurtarılmasına çalışılıyor.

  Doğan Akpınar: Kahramanmaraş'ta Aytemiz Apartmanı'nın enkazından 31 yaşındaki Doğan Akpınar 60. saatte sağ olarak çıkarıldı.

  Hacer Demirel: Bursa Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma (MAK) ekipleri de Deprem bölgesine giderek Elbistan ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. İlçeye bağlı Güneşli Mahallesi’nde enkaz altında kalanları kurtarmak için yoğun çaba sarf eden ekipler, ilk depremden 60 saat sonra Hacer Demirel’i (40) yıkılan evinin enkazından çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.

  6 aylık bebek: Hatay’da deprem nedeniyle Ürgenpaşa Mahallesi Asım Sokak’taki çöken binada sürdürülen arama kurtarma çalışmalarında, annesiyle birlikte enkaz altında kalan 6 aylık bir bebek sağ olarak kurtarıldı. Enkaz altında sağ olan anneyi kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

  7 aylık bebek: Adıyaman'ın Besni ilçesinde depremde yıkılan bir binanın enkazından 7 aylık bebek sağ çıkarıldı. Sağlık ekiplerine teslim edilen bebek, tedavi için hastaneye kaldırıldı.

  ENKAZDAN ÇIKARILANLAR 8 ŞUBAT 2023 SALI

  Masal bebek ve hamile annesi- Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta 1 yaşındaki Masal bebek ve hamile annesi, 56 saat sonra enkazdan kurtarıldı. Annesinin, Masal'ı emzirerek hayatta kalmasını sağladığı belirtildi.

  Ayşe bebek- Hatay: Hatay'da yıkılan binanın enkazında çalışmalarını sürdüren Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği (ANDA) ekipleri, 4 aylık Ayşe bebeği 58 saat sonra sağ çıkardı. Kolunda kanama olduğu görülen Ayşe bebek, hastaneye kaldırılırken, ailesini arama çalışmaları sürdürülüyor.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriZübeyde: İHH arama kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş Hayrullah Mahallesi'nde enkaz altından 6 yaşındaki Zübeyde'yi canlı olarak çıkardı. Görevlilerle küçük kız arasında geçen diyalog, dinleyenleri gözyaşlarına boğdu.

  Mehmet Emin Izgin- Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta 24 yaşındaki Mehmet Emin Izgin, 59. saatte enkazdan sağ çıkarıldı.

  Selahattin Kaya- Adıyaman: Adıyaman'da 36 yaşındaki Selahattin Kaya, depremden 59 saat sonra enkazdan sağ çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

  Halil Tıraşçı- Kahramanmaraş: 58 yaşındaki Halil Tıraşçı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın da yer aldığı arama kurtarma ekipleri tarafından 56 saat sonra kurtarıldı.

  Müslüm Kaya, Serhat Kaya- Şanlıurfa: Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi meydan mahallesindeki Kaya Apartmanı da depremde yıkılmıştı. Enkaz altındakilere ulaşmak için çalışan AFAD ve Mardin itfaiye ekipleri depremden 56 saat sonra enkazdan güzel bir haber daha verdi.  . 60 yaşındaki Müslüm Kaya ve 27 yaşındaki oğlu Serhat Kaya ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı.

  Gülay Senercioğlu- Adıyaman: Kahramanmaraş depreminin 57.saatinde Gülay Senercioğlu, Adıyaman'da enkazın altından kurtarıldı.

  Hediye Aslan- Diyarbakır: Diyarbakır'da Hisami Apartmanı'nda Hediye Aslan'dan ses alınması üzerine kurtarma çalışması başlatıldı. Aslan, çalışanlar sonucu depremin 56. saatinde enkazdan çıkarıldı.

  Selim Alp- Hatay: İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri depremden tam 54 saat sonra Hatay Çekmece Mahallesi 75. Yıl caddesi Kırkıncı Sokakdaki Oflaz Apartmanının enkazında 2 yaşındaki Selim Alp'i sağ olarak kurtardı.

  Melisa- Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta yıkılan 7 katlı bir binanın enkazında kalan 20 yaşındaki Melisa, depremden 51 saat sonra sağ olarak çıkartıldı. Eşi ve 2 çocuğunu depremde kaybeden baba ise, kızı Melisa kurtulunca gözyaşlarını tutamadı.

  Betül- Adıyaman: Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Adıyaman'da, 47. saatte yıkılan bir binanın enkazından Betül isimli bir kız çocuğu çıkarıldı.

  Abdullah-Malatya: Malatya’da yıkılan bir binanın enkazından ise 45 saat sonra 5 metrelik yaşam tünel kazılarak 6 yaşındaki Abdullah çıkartıldı.

  Fatma Çalışkan-Hatay: Hatay’da ise çöken binanın enkazı altında kalan 56 yaşındaki Fatma Çalışkan, 42 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Gökçe-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş'ta Depremden 46 saat sonra 3 yaşındaki Gökçe ve annesi kurtarıldı.

  Muhammed Doğan Bostan-Kahramanmaraş: Elbistan Saraykent Mahallesi'ndeki bir enkazdan ses gelmesi üzerine arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından 2 aylık Muhammed Doğan Bostan bebek, enkazdan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

  Pınar ve babası İbrahim Karapirli: Ortam dinlemesinin ardından enkazın altında olduğu belirlenen 1,5 yaşlarındaki Amine Elçin ve ikizi Ahmet Erbay depremden yaklaşık 40 saat sonra kurtarıldı. Zaman zaman sessiz olunması çağrısında bulunan ekipler, devam eden çalışmalarda ikizlerin annesi Pınar ve babası İbrahim Karapirli'ye de ulaştı. Enkazdan çıkarılan anne ve baba da 112 Acil Sağlık ekiplerince özel hastaneye sevk edildi.

  Sidra-Hatay: Hatay'da enkaz altında kalan 5 yaşındaki Sidra, maden işçilerinin arama kurtarma çalışmalarıyla 35 saat sonra sağ kurtarıldı.

  Mikail-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem afetinden sonra profesyonel ekibi ile yola çıkan Gürsu Arama Kurtarma Ekibi (GÜRAK), enkaz altından bir bebeği uzun uğraşlar sonucu kurtardı. 2 gündür kanepeye sıkışmış şekilde bekleyen Mikail bebek, GÜRAK ekibinin kolları arasında hastaneye kaldırıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriYağmur-Kahramanmaraş: Kahramanmaraş’ta enkaz altında kalan 5 yaşındaki Yağmur, kurtarma ekiplerince yaşam üçgeninden çıkarıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD ve kurtarma ekiplerince çıkarılan Yağmur’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Ömer Sert-Hatay: Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Ülgen Paşa Mahallesi'nde enkaz altında kalan Ömer Sert, 49 saat sonra Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince sağ çıkarıldı.

  Arif Kaan(Kahramanmaraş): Kahramanmaraş'ın Şazibey Mahallesi'nde, yıkılan Güvenç Apartmanı'nın enkazı altında kalan 3.5 yaşındaki Arif Kaan, depremden 43 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriBeyza- Kahramanmaraş: Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Kahramanmaraş'taki depremde enkaz altında kalan 4 yaşındaki Beyza isimli çocuğu sağ olarak çıkardı.

  Eymen Ekizoğlu- Fethiye Ekizoğlu (Hatay): Hatay Antakya Odabaşı Mahallesi'ndeki 7 katlı binanın enkazından 6 yaşındaki Eymen Ekizoğlu sağ olarak çıkarıldı. 43 saat sonra aynı enkazın altından bu kez de Eymen'in annesi Fethiye Ekizoğlu'nu canlı olarak çıkarmayı başardı. Ekizoğlu'nun 6 aylık bebeğinden ise henüz haber yok.

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleri
  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriMerve-Hatay: Hatay'da enkaz altında kalan, isminin Merve olduğu öğrenilen 28 yaşındaki kadın, ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı. Merve'nin nişanlısı ve annesinin de halen enkaz altına olduğu öğrenildi.

  Hilal Kocaoğlu (Kahramanmaraş): Kahramanmaraş'ta yıkılan Arıkan Oteli'nin enkazında mahsur kalan Hilal Kocaoğlu (58), 52 saat sonra sağ olarak kurtarıldı.

  Muhammed Ahmed (Hatay): Hatay'da 2 yaşındaki Muhammed bebek arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan sağ olarak kurtarıldı. İstanbul İtfaiyesi'ne bağlı Kartal Grup Amirliği Ekipleri Hatay Defne Mahallesi'ndeki enkazda 2 yaşında Muhammed bebeği 44 saat sonra kurtardı. Arama kurtarma ekipleri, günlerce enkaz altında kalan ve soğuktan üşüyen 2 yaşındaki Muhammed'e şişenin kapağıyla su verdi. Enkazdan çıkarılan 2 yaşındaki Muhammed, sağlık ekiplerine teslim edildi. 

  Bugün enkazdan çıkan var mı 23 Şubat 2023 deprem haberleriFerhat Gökçeoğlu-Hatay: Hatay'ın İskenderun ilçesinde Ferhat Gökçeoğlu, depremde yıkılan bir apartmanın enkazından 41 saat sonra sağ olarak kurtarıldı. Gökçeoğlu'nun kurtarılması çalışmasına katılan kardeşi ve ailesi ise sevinç gözyaşları döktü.

  Eylül Canpolat -Hatay: Hatay'ın Antakya ilçesinde yıkılan Fuat Koku sitesinin enkazında kalan Eylül Canpolat (17), depremden 38 saat sonra Eskişehir'den giden Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) tarafından enkazdan çıkarıldı. Eylül'ün babası kızına sarılarak ağlaması, ekipleri ve enkaz başında bekleyenleri duygulandırdı.

  Recep- Umut (Hatay): Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’da yıkılan binanın enkazında kalan Recep adlı kişi ile yeğeni Umut, ANDA ekipleri tarafından kurtarıldı.

  Hanife Hatmi- Serap Ela (Hatay): İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin katıldığı arama kurtarma çalışmalarında enkazın altındaki 2'si çocuk 3 kişi kurtarıldı. Enkazdan çıkarılan 2 yaşındaki Hanife Hatmi, 5 yaşındaki Serap Ela ile bir kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow