hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan 16 Nisan iddiası: Referandumda 51.2 hayır çıktı, YSK'daki çete 'Evet' çıktı dedi

  CHP lideri Kılıçdaroğlundan 16 Nisan iddiası: Referandumda 51.2 hayır çıktı, YSKdaki çete Evet çıktı dedi
  expand

  Bir televizyon kanalının canlı yayınında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumuyla ilgili ses getirecek iddialarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Referandumda 51.2 'Hayır' çıktı. YSK'ya çöreklenmiş yapı dedi ki 'evet' çıktı. Biz bunu meşru kabul etmiyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca İlker Başbuğ'a da destek çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek sözler

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın programında konuştu. Programda 16 Nisan referandumu ile ilgili önemli açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu, "YSK’ya çöreklenmiş yapı dedi ki ‘Evet’ çıktı. Biz bunu meşru kabul etmiyoruz” dedi. Hürriyet gazetesinde yer alan Kılıçdaroğlu'nun programda yaptığı konuşmadan satır başları;

  'Enis Bey boşuna yatıyor'

  (CHP Milletvekili Enis Berberoğlu) Yargılama var ama adalet yok. Enis Bey boşuna yatıyor. Göreceksiniz beraat edecek sonunda. Vicdanlı bir hâkimin önüne gittiği zaman bakacak, ‘kardeşim nedir burada olay’ diyecek. Herkesin bildiği olay devlet sırrı mı olur. O bilgilerin Enis Bey tarafından paylaşıldığına dair veri yok.

  İlker Başbuğ'dan yanıt

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlker Başbuğ'un açıklamaları

  (Erdoğan’ın İlker Başbuğ’a eleştirileri ve Başbuğ’un yanıtı) Ne diyor İlker Başbuğ? ‘Afrin’de kahraman ordumuz terör örgütleriyle çatışıyor, terör örgütlerini yok etmek istiyor ve mücadele ediyor. Bunu siyasallaştırmayın’ diyor. Doğru. Giden ordu bir partinin, Erdoğan’ın ordusu mu? Giden ordu Türk milletinin ordusu, Türk ordusu, adı üstünde zaten. Bunu söyledi diye ‘Hesabını vereceksin...’ Ne hesabını verecek... Önce sen hesabını ver. Balyoz’un, Ergenekon’un hesabını verdin mi sen? Orduyu, kozmik odayı FETÖ’ye kim teslim etti?

  Mehmetçiğe sınırda bayraklı selam

  'Afrin operasyonu gerekli'

  Afrin operasyonu gerekli. Tıpkı İdlib gibi. Oraya da gidildi, orada da belli bir yerde silahlı kuvvetlerimiz konuşlandı, belli bir güvenli bölge yarattılar. Afrin’de güvenliğin nereye kadar sağlanacağı, nereye kadar girileceği önemli. Buna ordunun karar vermesi gerek. (Afrin’den çekilecek miyiz?) Çekileceğiz tabii. Siz başka bir ülkenin, devletin toprağını işgal edemezsiniz zaten. Afrin ayrı, Afrin’in merkezi ayrı. Afrin’in merkezine girmenin hiçbir anlamı yoktur ve doğru da değildir. Afrin’de belli bir alan içinde Türkiye’nin güvenliğini sağlamak, oraya Suriyelileri yerleştirmek. İdlib’de öyle yaptık.

  Barzani'den Kerkük açıklaması

  'YSK içindeki çete 'Evet' dedi'

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Referandumda 51.2 ‘Hayır’ çıktı. YSK içine çöreklenmiş bir grup çete mensubu ‘Evet çıktı’ dedi. O nedenle biz bunu meşru kabul etmiyoruz. Devletin parası, uçağı her şeyi kullanıldı. Ona rağmen başarılı olamadılar. Sandığa gideceğiz. 2019’da bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Bu bir ortak mücadeledir. Referandumda ne yapıldı? Her partinin kişiliği, kimliği ayrıydı ama demokrasi konusunda ortak bir tavır vardı. Benzer bir tablo çıkacak ortaya, demokrasiye sahip çıkılacak. Siyasi partiler arasında işbirliği nasıl olacak? Bu daha netleşmedi.” 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow