hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika Covid-19 corona virüsü haritası... Koronavirüste son durum ne?

  Son dakika Covid-19 corona virüsü haritası... Koronavirüste son durum ne
  expand

  Koronavirüs haritası dünya genelinde son dakika covid-19 hasta sayısı ile ilgili rakamları aktarmayı sürdürüyor. Ülke ülke covid-19 vaka ve ölü sayısı cnnturk.com’da yer alan harita üzerinden takip edilebileceği gibi yine aynı sayfa üzerinden ölümcül virüsle ilgili son dakika gelişmeleri kolaylıkla incelenebiliyor. İşte 22 Mart 2020 Pazar günü corona virüsü haritasında son durum…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Corona virüsü haritası covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişileri, tedavi edilen hasta sayısını ve virüs bulaşan toplam vaka sayısını aktarmayı sürdürüyor. Covid-19’un Türkiye’de görülmesinden bu yana dakika dakika bilgileri aktarmayı sürdüren cnnturk.com aynı zamanda “corona-bot” uygulamasıyla sıkça sorulan sorularına yanıtlar veriyor.

  CORONA VİRÜSÜ SON DURUM NE?

  Dünya genelinde vaka sayısını 307 bini aştığı virüste iyileşen vaka sayısı ise 92 bini geçti. Yani virüs bulaştıktan sonra tedavisi başlatılan neredeyse üç hastadan biri iyileşmiş durumda. Ancak yeni vaka sayısının artmasıyla birlikte farklı ülkelerden peş peşe ölüm haberleri de gelmeye devam ediyor. Virüsün Avrupa’daki merkezi olan İtalya 4 bin 825 can kaybı ile dünyada en fazla ölümün yaşandığı ülke oldu.

  ÜLKE ÜLKE CORONA VİRÜSÜ HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  Son dakika Covid-19 corona virüsü haritası... Koronavirüste son durum ne

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İBRAHİM KALIN’DAN KORONAVİRÜS MESAJI

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, bugün itibarıyla dünyada koronavirüs vaka sayısının 300 bini, ölümlerin ise 13 bini aştığını kaydetti. Salgının hız kaybetmediğini, herkesin çok daha dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Kalın, evde kalınması çağrısında bulunarak, şunları kaydetti:

  "Yaşlılarımızı incitmeden ve kırmadan uyaralım, kurallara birlikte uyalım. Evde kal ve mücadeleye katkı ver. Başka yol yok. Birlikte başaracağız. 'Bana bir şey olmaz', 'Ben gencim, sağlıklıyım', 'Evde sıkıldık, dışarı çıkalım', 'Herkes evinde, biz çıkabiliriz' diyenler, kendilerine ve çevrelerindeki insanlara en büyük zararı verebilirler. Tedbir, tercih değil, zarurettir. İhmalin bedeli ağırdır."

  CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow