hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ehliyet affı 2022 çıkacak mı, ne zaman? Ehliyet affı kapsamı!

  Ehliyet affı 2022 çıkacak mı, ne zaman Ehliyet affı kapsamı
  expand

  Binlerce sürücüyü ilgilendiren ehliyet affıyla ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçe görüşmelerinde MHP ve CHP’li milletvekillerinden dikkat çeken bir öneri geldi. Peki, Ehliyet affı çıkacak mı? İşte ehliyet affı kapsamı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TBMM Genel Kurulu'nda 2023 yılı bütçe maratonu başlamasıyla birlikte ehliyet affı detayı gündeme geldi. TBMM Genel Kurulu'nda 12 gün sürecek 2023 yılı bütçe maratonu 5 Aralık'ta başladı. Gözler Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmesi takvimine çevrildi. 1 milyon sürücüyü yakından ilgilendiren ehliyet affı için beklenen açıklama geldi.

  2022'DE EHLİYET AFFI ÇIKACAK MI?

  TBMM Genel Kurulunda 5 Aralık'ta başlayan ve kesintisiz 12 gün sürecek 2023 yılı bütçe maratonunda bu hafta Meclis ve 15 bakanlığın bütçesi görüşülecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmesi 9 Aralık 2022 Cuma günü yapılacak. Bu tarihte ehliyet affının da görüşülmesi bekleniyor.

  EHLİYET AFFI KAPSAMI

  MHP Milletvekili Baki Şimşek, 1 milyon sürücünün değişik nedenlerle ya ceza puanından ya da Trafik kurallarını ihlalden ehliyetine el konulduğunu ancak lojistik sektöründe ciddi şoför sıkıntısı bulunduğunu, bu nedenle yabancı uyruklu şoförlerin çalıştırıldığını belirterek, bir defaya mahsus olmak üzere, ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş şoförler için yılbaşından önce af çıkarılmasını istedi. CHP Milletvekili Özkan Yalım da ehliyet affını gündeme getirirken, kamyon TIR şoförlerinin bir suç işlediklerinde, ehliyetlerini kaptırdıklarında Avrupa’da olduğu gibi o an suç işledikleri araç üzerinden cezalandırılmalarını, ekmek parasını kazandıkları ağır vasıta ehliyetinden muaf tutulmaları gerektiğini söyledi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow