hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hasan Ferit Gedik cinayetine karışan 2 çeteye operasyon: 25 gözaltı

  Hasan Ferit Gedik cinayetine karışan 2 çeteye operasyon: 25 gözaltı
  expand
  KAYNAKDHA

  Hasan Ferit Gedik'in 2013'te Maltepe'de Gülsuyu Mahallesi'nde "uyuşturucu çetelerine hayır" diye yürürken öldürülmesine karışan iki çeteye operasyon düzenlenerek, 25 kişi yakalandı. Çete mensuplarının yakalandığı operasyonda Kaleşnikof şarjörü de dahil cephanelik dolusu silah ile çok miktarda uyuşturucu da ele geçirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kamuoyunca "Gülsuyu olayları" olarak bilinen ve Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesi olayına karışan faillerin içinde olduğu iki ayrı gruba operasyon düzenlendi. Birçok suçtan kaydı bulunan 25 kişi yakalanırken, operasyonda çok sayıda silah ele geçirildi. Şüphelilerden 23'ü adliyeye sevk edildi.

  Hasan Ferit Gedik davasında karar çıktı

  İstanbul Anadolu Cumhuriyeti Başsavcılığı, Hasan Ferit Gedik'in öldürüldüğü olayla alakalı olduğu belirlenen iki ayrı örgüte yönelik çalışma başlattı. Haklarında yakalama kararı çıkartılan şüphelilerin, Maltepe ilçesinde faaliyet gösteren, U.K. liderliğindeki örgüt üyeleri ve aynı bölgede varlık gösteren M.T. liderliği, R.E. yöneticiliğindeki örgüt üyeleri olduğu öğrenildi.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince 13 Temmuz'da düzenlenen operasyona gözaltına alınan 25 şüphelinin, "öldürmeye teşebbüs, nitelikli yağma, uyuşturucu madde ticareti, sahte içki üretimi ve ticareti, kasten yaralama, silahla tehdit" gibi suçlardan kaydı olduğu açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hasan Ferit Gedik cinayeti davasında 'çete lideri' tahliye edildi

  Çok sayıda silah ele geçirildi

  Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda 9 adet pompalı tüfek, 160 adet kartuş, 12 adet tabanca, 270 adet fişek, 300 gram uyuşturucu madde, 1 adet hassas terazi, 2 adet balistik yelek, 1 adet elektroşok cihazı, 1 adet Kalaşnikof şarjörü, suçtan elde edilen yaklaşık 55 bin TL nakit para ve 1 adet bir adet gizli kamera cihazı, sahte içki imal etmek üzere tertip edilmiş maddeler, sahte TAPDK bandrolleri, şişelenmiş satışa hazır sahte içki şişeleri ele geçirildi. 

  Gözaltına alınan şüphelilerden 23'ü emniyetteki işlemlerin ardından İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow