hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İOKBS bursu ne kadar 2021? İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı burs miktarı..

  İOKBS bursu ne kadar 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı burs miktarı..
  expand

  Eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere verilen İOKBS burs ücreti merak ediliyor. 8 Şubat 2021 itibarıyla başvuruların başladığı İOKBS sınavın sonuçları bugün açıklandı. Peki, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları burs ücreti belli oldu mu, ne kadar?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eğitim hayatını devam ettirebilmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere ödenen İOKBS bursluluk sınavı sonuçları açıklandı. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKSB) ortaokulların 5, 6, 7, 8'inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11'inci sınıfların devletten düzenli burs alabilmek için girdikleri sınavdır. İOKBS için öğrencinin ailesinde kişi başına düşen yıllık gelir hesaplanır. Bursluluk sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler burs miktarına çevrildi.

  İOKBS BURSU NE KADAR 2021?

  310 TL olan burs ücreti 2021 yılında zamlı olarak ödenecek. 2021 yılında bu ücretin ilk 6 ay 330 TL olması bekleniyor. Henüz 2021 yılı için resmi bir açıklama yapılmadı. İOKBS bursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İOKBS burs ücreti her ayın 15’ine kadar hesaplara ödenir. 

  İOKBS NEDİR?

  Ekonomik durumu yetersiz öğrencileri desteklemek adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin girdiği sınavda, açıklanan kontenjan kadar öğrencilere burs imkanı sağlanır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İOKBS sonuçları 2021 sorgulama ekranı MEB.gov.tr

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow