İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye yanıt

İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye yanıt

İsmail Küçükkaya'dan Muharrem İnce'ye yanıt

İsmail Küçükaya, seçim gecesi kendisine yaptığı açıklamasını duyurduğu Muharrem İnce'nin, "Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim" sözlerine yanıt verdi. Küçükkaya, "Gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş" diyen İnce'ye, "Böyle bir açıklamayı seçim gecesi duyurmayacak kişiye gazeteci denir mi?" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muharrem İnce'nin, Whatsapp üzerinden yönelttiği sorusuna verdiği "Adam kazandı" yanıtını seçimin ardından duyuran FOX TV'den İsmail Küçükkaya, CHP'nin adayının bugünkü açıklamalarında kendisine yönelik sözleriyle ilgili konuştu.


Muharrem İnce: Erdoğan'ın kazandığını kabul ediyorum

Muharrem İnce'den seçim sonrasında ilk açıklama

İnce'den açıklama: Onu haber yapacağını tahmin etmedim

Muharrem İnce, bugün CHP Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, bu konuya ilişkin şunları söylemişti: "Orada bir hatam oldu, onu kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya’ya arkadaşça mesaj attım. Onun haber yapacağını tahmin etmedim. Benim gibi deneyimli siyasetçinin bunu yapmaması gerekirdi. Vatandaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenmemesi gerekirdi. Onu haber yapacağını düşünmediğim için, demek ki gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim, bir hata yaptım o konuda. Özür diliyorum o konu için."


Muharrem İnce'den mesaj açıklaması

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsmail Küçükkaya da açıklama yaptı

Muharrem İnce'nin açıklamalarına gazeteci İsmail Küçükkaya da Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Küçükkaya şunları ifade etti:

"Seçim gecesi canlı yayındayım. Saatler 00.37 olmuş. Herkes konuşmuş, İnce susuyor. Kayıp. Herkes merak ediyor ‘nerede’ diye. İnce’ye yazdım, ‘neredesiniz? Ne diyeceksiniz?’ Yanıtı şu oldu; 'Adam kazandı'. Elbette bunun haber değeri var... Erdoğan ve Bahçeli konuşmuş. Herkes İnce’nin ne diyeceğini merak ediyor. Bu haberdir. Seçimin sonucunu 00.37’de kabul etmiş. Haber değil mi?

Ayrıca hemen hemen aynı dakikalarda İnce gibi Bülent Tezcan da canlı yayında birbirine çok yakın açıklama yapıp, sağduyu çağrısında bulundular.

Seçim gecesi saat gece yarısını geçmiş, ortalıkta türlü dedikodular var. Bir Cumhurbaşkanı adayının seçim sonucunu kabul etmesi haber değil midir? Bunu kim iddia edebilir. Böyle bir açıklamayı seçim gecesi duyurmayacak kişiye gazeteci denir mi?

İnce şunu yapmalıydı: Çıkıp kameraların karşısında da konuşmalı ve mesajını vermeliydi. Bana mesajı verdikten sonra da pekala bunu yapabilirdi. O kadar bekledi, sustu, kayboldu. Kabahati şimdi niye başkasında arıyorsun.

Ayrıca... İnce, gazeteciye bilgi verdikten sonra ‘bunu kullanma’ diye uyarabilirdi. 'Off the record' (kayıtdışı) notunu düşebilirdi. Yapmadı. Seçim gecesi bir Cumhurbaşkanı adayının söylediği herşey -o uyarıyı yapmadığı sürece haberdir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İnce bu incelikleri bilir. Nitekim kendisinin CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını kamuoyuna ben duyurmuştum. Kaynağım İnce idi. Bazı özel bilgileri vermişti, özel uyarılarda bulunmuştu. Riayet ettim. Bunları bilir. ‘Adam kazandı’ derken de ‘yazma/konuşma’ diyebilirdi."

Öte yandan Halk TV'de yayın yapan Şaban Sevinç de izleyicilerine benzer bir Muharrem İnce mesajı aktardı. Sevinç, İnce'nin kendisine 'Seçim adil değildi ancak Erdoğan kazandı' dediğini aktardı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber