hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İYİ Parti'de Akşener fotoğrafı krizi

  KAYNAKCNN TÜRK

  İYİ Parti’de Kurucu Genel Başkan Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti ile birlikte başlayan tartışmaların yansımaları Kurban Bayramı tatili sonrası devam edecek. Akşener’in fotoğraflarının parti binalarından kaldırılmasını istemesi nedeniyle disipline sevk edilen Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz savunmasını verecek. Genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın da yol haritasını belirleyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti'de son dönemde tartışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

  İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyareti nedeniyle fotoğraflarının kaldırılmasını isteyen Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un kesin ihraç talebi ile tedbirli olarak disipline sevk edilmesi, genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın’ın Akşener’e görüşmenin detayını açıkla çağrısının Kurban Bayramı tatili sonrası devam etmesi bekleniyor.

  Uz için Merkez Disiplin Kurulu toplanmıştı ancak bir sonraki toplanma tarihi belirlenmedi. Uz’un yazılı ya da sözlü savunması alınacak. Önce tedbir kararı sonrasında ise ihraç kararı görüşülecek. Rıdvan Uz milletvekili olduğu için Meclis Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Kurulu birlikte karar alacak. 'Tedbirli' sevk olduğu için Uz, disiplin süreci sonuçlanana kadar parti faaliyetlerine katılamayacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Parti’de bir yandan Koray Aydın hareketliliği yaşanıyor. Aydın’ın yol arkadaşları ile birlikte bayram tatili sonrası bir araya gelerek yol haritasını belirleyeceği masada istifa etmesi ve parti kurma fikrinin olduğu iddia ediliyor. Ancak edinilen bilgilere göre, Aydın’ın istifa etmesi beklenmiyor. Koray Aydın’a en yakın isimlerden biri olan Erhan Usta’nın da başkanlık divanına girdiği, parti içerisinde böyle bir bölünmenin olmadığı konuşuluyor.

  İYİ Partili kaynaklara göre, Aydın’ın 6 ay sonra başlayacak, İYİ Parti olağan kongre sürecine hazırlanmasının daha yüksek ihtimal olduğu vurgulanıyor. İYİ Parti başkanlık divanının da önümüzdeki hafta toplanması bekleniyor. Çarşamba günü İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu grup kürsüsünden mesajlarını verecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow