hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan Özgür Özel'e İstanbul sitemi!

  Kılıçdaroğlundan Özgür Özele İstanbul sitemi
  expand

  CHP’nin halef selef Genel Başkanı Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün akşam yemeğinde buluştu. Kılıçdaroğlu, Özel'e, tüm illere milletvekillerinin gönderildiğini ve aday belirleme sürecinde vekillerin sürece dahil edildiğini ama İstanbul'da böyle bir uygulamanın yapılmadığını bunun nedenini sorduğu öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Görüşmede Özel’in, Eskişehir’de yapılacak aday lansman toplantısına Kılıçdaroğu’nu davet ettiği, Kılıçdaroğlu’nun da “Programım uyarsa olabilir” yanıtını verdiği belirtildi.

  Kılıçdaroğlundan Özgür Özele İstanbul sitemi

  Edinilen bilgiye göre yemekte Kılıçdaroğlu Özel’e “Bütün illere milletvekili gönderip, aday belirleme sürecinde o illerle ilgili milletvekillerini, PM üyelerini sürece dahil ederken niye bir tek İstanbul’a milletvekillerini göndermiyorsun?” diye sordu.

  Özel’in ise yorum yapmadığı öğrenildi. Partili kaynaklar görüşmeye ilişkin, “Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun görüşme talebini kabul etmedi ve lansmana davet etmesine rağmen gitmedi. Kılıçdaroğlu, burada benim muhatabım, partinin genel başkanıdır mesajını veriyor” yorumunu yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow