LGS 2. nakil ve 3. tercih işlemleri 2023! Lise 3. tercih ne zaman? MEB LGS Yerleştirmeye Esas 2. Nakil tercih tarihleri!

LGS 2. nakil ve 3. tercih işlemleri 2023! Lise 3. tercih ne zaman? MEB LGS Yerleştirmeye Esas 2. Nakil tercih tarihleri!

LGS 2. nakil ve 3. tercih işlemleri 2023 Lise 3. tercih ne zaman MEB LGS Yerleştirmeye Esas 2. Nakil tercih tarihleri
expand

MEB LGS yerleştirme sonuçları 24 Temmuz tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edildi. LGS tercih sonuçları sonrasında istediği alana yerleşemeyen öğrenciler MEB LGS Yerleştirmeye Esas 2. Nakil tercih tarihleri araştırmasına başladı. Peki, 2023 LGS 3. tercih ne zaman?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Binlerce öğrenci Liselere Geçiş Sınavı kapsamında geçtiğimiz günlerde elde ettikleri sınav sonuçlarını öğrenmiş ardından da tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Tercih işlemlerinin sona ermesinin ardından 24 Temmuz’da ise LGS yerleştirme sonuçları erişime açılmıştı. Nakil yaptırmak isteyen öğrenciler ise hangi tarihler arasında tercih yapacaklarını araştırmaya başladılar. İşte konuya ilişkin MEB tarafından paylaşılan o tarihler…

LGS EK TERCİH TARİHLERİ 2023

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 24 - 28 Temmuz 2023

Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı: 31 Temmuz 2023

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması: 31 - 04 Ağustos 2023

Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı: 7 Ağustos 2023

LGS 2. NAKİL VE 3. TERCİH NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın paylaşmış olduğu tarihlere göre Yerleştirmeye Esas 1. Nakit Tercih Başvuruları 24-28 Temmuz tarihleri arasında alınacak. İlk nakil tercihlerinin sonuçları ise 31 Temmuz’da ilan edilecek. Tercihler yine e okul üzerinden alınacak. İkinci nakil tercih başvuruları ise 31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında alınacak, sonuçlar 7 Ağustos'ta ilan edilecek. 08 - 16 Ağustos tarihleri arasında boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

MEB E OKUL İÇİN TIKLAYINIZ....

KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yerleştirmesi yapılan öğrencilerin kayıtları, 26 Temmuz 2023 tarihinde başlayacak. Bu sürecin sona ermesiyle birlikte 1. yerleştirme dönemi başlayacak.

 

 

.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow