LGS tercihleri ne zaman başlayacak, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

LGS tercihleri ne zaman başlayacak, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

LGS tercihleri ne zaman başlayacak, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

LGS sonuçları ile ilgili resmi açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti. 2020 Liselere Geçiş Sınavı’nın tamamlanmasının ardından adayların sonuçların açıklanacağı tarihe gözünü çevirmişti. Peki, LGS tercihleri ne zaman alınacak ve sonuçlar hangi tarihte ilan edilecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2020 LGS 20 Haziran’da yapıldı. Sınava katılan 1 buçuk milyonu aşkın öğrenci sonuçlar için geri sayıma başladı. Peki, sonuçlar hangi tarihte duyurulacak ve adaylar tercihlerini ne zaman yapabilecek?

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Sınav sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz yıl Liselere Geçiş Sınavı tercihleri sınavdan yaklaşık 2 hafta sonra alınmaya başlanmıştı. Bu yıl da aynı şekilde tercihlerin iki hafta sonra alınması durumunda Temmuz sonunda LGS tercihlerinin alınması bekleniyor.

Ancak Temmuz sonunun Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle tercihlerin bayramdan sonraki ilk gün olan 4 Ağustos 2020 Salı günü başlayacağı tahmin ediliyor.

LGS SORULARI KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Fen bilgisi öğretmeni Tuğba Ay Binici, Türkçe öğretmeni Gamze Ay ve Matematik öğretmeni Koray Varol, CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut'a LGS sorularını değerlendirdi.


Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? |Virüs gölgesinde sınav maratonu... LGS soruları zor muydu kolay mıydı? | Video