hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Marmara Üniversitesi'nde hukuk öğrencilerine ilginç anket

  Marmara Üniversitesinde hukuk öğrencilerine ilginç anket
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerine, isim ve soy isimlerini ve üniversitede kaçıncı yılları olduğunu mutlaka belirtmeleri istenen bir ankette, dini inanışlarına ilişkin sorular yöneltildi. İlahiyat Fakültesi tarafından verildiği ileri sürülen ve öğrencilerinin ders notlarını paylaştıkları Whatsapp grubundan paylaşılan anketin, özellikle hukuk öğrencileri tarafından yanıtlanması istendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri arasında yapılmak istenen bir anket dikkat çekti. Cumhuriyet'in Sol Haber Portalından aktardığı habere göre, Marmara Üniversitesi'nde öğrencilerin ders alış verişi yapmak amacıyla kullandıkları ortak bir Whatsapp grubuna gelen anket tepkiyle karşılandı. İlahiyat Fakültesi tarafından dağıtıldığı öne sürülen anketteki soruların, hukuk öğrencilerince yanıtlanması istendi.

  Eğitim-Sen Danıştay'a taşıdı: 'Değerler Eğitimi' tarikatlara emanet'

  Ankette öğrencilere, herhangi bir dine mensup olup olmadıkları, kişinin kendisini dindar biri olarak görüp görmediği şeklinde sorular yöneltildi. Anket, söz konusu Whatsapp grubunda, "Özellikle Tanrı tanımaz, Şia, Alevi... Yani Türkiye'de çoğunlukta olmayan inanç sistemlerine sahip olan arkadaşlarımız yardımcı olurlarsa çok sevinirim" denilerek paylaşıldı.

  Ayrıca anketi dolduracak olan öğrencilerden mutlaka isim ve soy isimleri ile üniversitede kaçıncı yılları olduğunu da belirtmeleri istendi.

  Marmara Üniversitesinde hukuk öğrencilerine ilginç anket

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow