hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji'den Orta ve Doğu Karadeniz için fırtına uyarısı

  Meteorolojiden Orta ve Doğu Karadeniz için fırtına uyarısı
  expand
  KAYNAKİHA

  Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz için yarın fırtına beklendiğini açıklayarak, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz’de 18 Nisan Perşembe günü kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiğini açıkladı. Açıklamada, muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

  YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT! 

  Yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre 18.04.2024 Perşembe günü Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Çorum ile Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon illerinin iç kesimleri) ile İç Anadolu'nun doğusunda (Sivas, Yozgat, Kayseri'nin doğusu, Aksaray ve Nevşehir) güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına (50-70 kilometre/saat kısa süreli 80 kilometre/saat) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

  Samsun Valiliği ise yaşanabılicek muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğine dikkat çekti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow