hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı!

  Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı kadro dağılımı
  expand

  Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda toplam 1.200 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu kapsamda KPSS-2022/13 Tarım ve Orman Bakanlığı tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. Peki, KPSS Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımına yönelik tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ilgili maddesi kapsamında, daha önceki atamalarda atama şartlarını taşımama, feragat ve evrak teslim etmeme gibi nedenlerle boş kalan pozisyonlar başta olmak üzere, 1200 sözleşmeli personel alınacak.

  Tercih başvurusunda bulunan adaylar ÖSYM AİS üzerinden giriş yaparak tercihlerini tamamlayabilecek. Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adayların ilgili puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir. Başvuru ücreti ise 30 TL.

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI KPSS 2022/13 TERCİH KILAVUZU

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI TERCİHLERİ NE ZAMAN?

  ÖSYM'nin resmi sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar tercihlerini 16 - 20 Aralık 2022 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri 20 Aralık 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. Başvuru şartları ise başvurulan alana göre değişiklik göstermekte olup kılavuzda yer almaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

  Söz konusu adaylar, büro ve destek personeli (temizlik görevlisi, şoför), koruma ve güvenlik görevlisi, kara gümrük kapılarında 7/24 çalışılması esasına göre veteriner sınır kontrol noktası müdürlüklerinde veteriner hekim, zirai karantina müdürlüklerinde ziraat mühendisi (inspektör görevi yapmak üzere bitki koruma bölümü mezunu) olarak görevlendirilecek.

  Alınacak sözleşmeli personelin unvan ve sayıları şöyle:

  304 büro personeli

  267 koruma ve güvenlik görevlisi

  201 temizlik görevlisi

  167 ziraat mühendisi

  107 veteriner hekim

  68 şoför

  48 orman muhafaza memuru

  14 gıda mühendisi

  7 harita mühendisi

  7 avukat

  4 su ürünleri mühendisi

  3 kimyager

  1'er balıkçılık teknolojisi mühendisi, ziraat teknisyeni ve sağlık teknikeri.

   Tarım ve Orman Bakanlığı başvurusu için tıklayın!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow