Son Dakika

Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir? Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın kaç yaşında?

A A

22.04.2021 - 14:54 Son Güncelleme:

Çiftlik Bank’ın firari sahibi Mehmet Aydın ile ilgili süreç devam ediyor. 2016 yılında kurulan ve kısa sürede hızlı bir şekilde büyüyen Çiftlik Bank’ın sahibi olan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın 500 milyon lira ile kayıplara karışmıştı. Peki, Mehmet Aydın kimdir, Tosuncuk kaç yaşında?

Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir? Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın kaç yaşında?

Brezilya, Paraguay ve Uruguay gibi ülkelere kaçtığı öne sürülen Mehmet Aydın ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Çiftlik Bank sistemine para yatıran binlerce kişi mağdur eden Aydın’ın yaklaşık 500 milyon lira ile kayıplara karıştığı iddia edilmişti.

Sistem üzerinden 132 bin 222 katılımcıdan 31 Temmuz 2016 tarihinden itibaren 1 milyar 139 milyon lira toplanırken, katılımcılara bu dönemde 688 milyon lira geri ödeme yapıldı.

TOSUNCUK MEHMET AYDIN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Aslen Giresunlu olan Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamladı. . Çiftlik Bank'ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl’de 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı. Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın,Eren Çakar ismini kullanan Mehmet Aydın, Egoman ismiyle rap klipleri çekti. SGK kayıtlarında Mehmet Aydın'ın isminin yer aldığı eğlence mekanının sahibi Yusuf Sabahyıldızı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çiftlik Bank'ın kurucusu Aydın'ın, 2013'te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi.

Faruk Fatih Özer kimdir?