TYT saat kaçta bitecek? Son dakikalara girildi! İşte 2019 Üniversite sınav süresi

TYT saat kaçta bitecek? Son dakikalara girildi! İşte 2019 Üniversite sınav süresi

TYT saat kaçta bitecek? sorusu, günün en çok araştırılanları arasında yer alıyor. TYT yani Temel Yeterlilik Testi için bugün 2 milyonu aşkın üniversite adayı sınav merkezlerine akın etti. Adayların sınav heyecanı devam ederken dışarıda velilerin ise heyecanlı bekleyişi sürüyor. Peki, YKS’nin ilk oturumu olan TYT kaç dakika sürüyor? TYT saat kaçta bitecek? İşte 2019 üniversite sınavının son dakikaları...

YKS’nin ilk oturumu olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) için 2 bilyonu aşkın öğrenci sınav merkezlerine akın etti. Öğrenciler içerde sınav için ter dökerken öğrenci yakınları ise dışarıda sınavın biteceği saat öncesi dakika sayıyor. En çok merak edilen soruların başında ise “TYT kaç dakika?” ve “TYT saat kaçta bitecek?” sorularının cevabı var. İşte 2019 YKS yani üniversite sınavı süresi…


TYT ZOR MUYDU?


TYT SAAT KAÇTA BİTECEK?


Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS 2019 bu yıl ikinci defa yapılıyor. İki aşama halinde gerçekleşen YKS’nin ilk aşaması Temel Yeterlilik Testi yani TYT’nin başlangıç saati ÖSYM tarafından saat 10.15 olarak duyuruldu. Öğrencilere yine ÖSYM tarafından yapılan uyarıda saat en geç 10.00’da sınav merkezlerine giriş yapılması istendi. Uyarının devamında saat 10.00’dan sonra giriş yapmak isteyen adayların merkezlere alınmayacağı hatırlatıldı.


Sınav süresi ise ÖSYM tarafından 135 dakika olarak belirlendi. Yani TYT 135 dakika sürecek. 2 saat 15 dakika sürecek TYT 2019 saat 12.30’da sona erecek.


TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


TYT’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesindeki tüm toplu taşıma araçları, hafta sonu YKS'ye (15 Haziran bugün TYT)  girecek öğrencileri ve sınav görevlilerini ücretsiz taşıyacak.


Karar gereği, YKS'ye katılan öğrenciler; sınav belgelerini, öğretmenler de görev kağıtlarını ibraz ederek, toplu ulaşım araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.


İETT de bugün ve yarın öğrenci ve öğretmenlere kolaylık sağlanması amacıyla mevcut seferlere ilave olarak 180 hatta sefer sayısını bin 824'e çıkardı. Cumartesi günü için 805, pazar günü için bin 019 ek sefer planlandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS