Yavuz Yılmaz ölümünden önce babasını aramış

Yavuz Yılmaz ölümünden önce babasını aramış

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın ölü bulunan oğlu Yavuz Yılmaz hayatına son vermeden dakikalar önce Amerika'daki babasını arayıp 'Annemin sağlığı nasıl?' diye sorduğu öğrenildi.

Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz’a beynindeki bir hastalık nedeniyle zor zamanlar geçiriyordu.


Bunalıma girmişti. Düzenli alması gereken ilaçları 1 yıldır kullanmıyordu. İşe gidemediği için şirketlerindeki tüm görevlerini 2016’da kardeşi Hasan’a bırakmıştı.


Babası korumaları uyarmıştı: Gözünüzü üzerinden ayırmayın


Mesut Yılmaz, yakından ilgilenmek için Ataşehir’de yalnız yaşayan Yavuz Yılmaz’ın Beykoz Konakları’ndaki kendi evlerinde kalmasını istiyordu. Mesut Yılmaz, bir sağlık sorunu bulunan eşi Berna Yılmaz’ın tedavisi için geçen hafta Amerika’ya gitmişti. Mesut Yılmaz, gitmeden önce de oğlunun sağlık sorununu hatırlatarak, korumalarını “Gözünüzü Yavuz’un üzerinden ayırmayın. Sakın tek kalmasın” diye uyarmıştı.


Üç başbakan üç intihar


En son babasını aradı


Yavuz Yılmaz önceki gece, baba evine gitti. Korumalar ve çalışanlar geç saatte evden ayrıldı. Yavuz, sabaha karşı 02.30’da (Amerika saatiyle 16.30) babasını aradı. “Annemin durumu nasıl?” diye sordu. Mesut Yılmaz “Merak etme oğlum, annen iyi. Birkaç saat sonra uçağa binip eve dönüyoruz” dedi. Yavuz Yılmaz, telefonu kapattıktan sonra babasının çalışma odasına geçti. Babasına ait olan tabanca ile 03.00’te yaşamına son verdi.


Kurşun geçirmez cam yüzünden komşular silah sesini duymadı


Beykoz Konakları’ndaki villanın tüm camları güvenlik nedeniyle kurşun geçirmezdi. Bu nedenle silah sesini kimse duymadı. Sabah 09.00’da evde çalışan personel villaya geldi. İçeri girdiklerinde Yavuz Yılmaz’ın cansız bedenini görünce polisi aradılar.


Albayrak: Mesut Yılmaz ve eşinin olaydan haberi yok


'Hastalığı nedeniyle kısmi felç geçirmişti, ağır stres içindeydi'


Yılmaz ailesinin kurucusu olduğu İstanbul Kent Üniversitesi’nden yapılan açıklamada şöyle dendi: “Yavuz Yılmaz, son dönemde hastalığının giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı. Bu manevi baskıya dayanamadı.”


İçişleri Bakanı Soylu, Mehmet Yavuz Yılmaz'ın ölüm haberini doğruladı


Uçakta interneti kestiler


Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz, çocuklarının ölümünü ABD'deyken öğrenmediler. Onlar dönüş yolundayken de uçaktaki yolcular da öğrenip, Yılmaz ailesine taziyede bulunmasınlar diye uçağın internetinin kesildiği öğrenildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS