hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Arnavutluk Başbakanı Yunanistan'ı hedef aldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Yunanistan'ın Avrupa Birliği sürecine ilişkin konuştu. Rama, Yunanistan'ı Avrupa Birliği'ni kandırmakla suçladı. “AB’den para alarak bir süre refah içinde yaşasalar da bu işin sonu kötü oldu” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'le görüşmesine saatler kala Yunanistan'a ilişkin açıklamalarda bulundu. “Yunanistan, Avrupa Birliği'ni kandırdı” dedi.

  Edi Rama, haber sitesi Euroactiv’e konuştu. Gündeminde Avrupa Birliği üyelik kriterleri vardı. Geçmişte Yunanistan gibi bazı ülkelerin AB’yi kandırdıklarını söyledi.

  “Komşu Yunanistan, geçmişte AB’yi kandırdı. Avrupa’dan paralar aldı. Bir süre refah içinde yaşadı. Ama bu işin sonu kötü oldu.” dedi.

  Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve heyeti o sırada Avrupa Birliği-Batı Balkanlar Zirvesi için Tiran’daydı. Miçotakis, 13 yıl sonra ilk kez Tiran’ı ziyaret eden ilk Yunan başbakan olurken, Yunan medyasının iddiasına göre Rama’nın röportajı heyette şaşkınlığa neden oldu.

  Rama'nın görüşmeden sonra durumu düzeltmeye çalıştı. “Yunanistan için tuhaf şeyler söylediğime dair duyumlar aldım. Söylediklerimin, hiçbir şekilde bugünkü Yunanistan ile ilgisi yok." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ana muhalefet lideri Aleksis Çipras'la dost olduğunu belirtken, Miçotakis için “Yunanistan’ın en iyi başbakanı. Ancak siz Yunanistan’ın en iyi başbakanısınız” diyerek, Miçotakis’in gönlünü almaya çalıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow