hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İngiliz gazetenin çektiği Türk doktor konuştu

  KAYNAKCNN TÜRK

  İngiliz The Sun Gazetesi gizli bir şekilde Plastik Estetik Cerrah Süleyman Aslan'ın muayene işlemini çekti. Gazetenin muhabiri, Aslan'ın kendisine zorla estetik işlem yapmaya çalıştığını, iznini almadan bedenine dokunduğunu yazdı. Doktor Süleyman Aslan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a konuştu. İddiaları reddeden Türk Doktor haberin karalama kampanyası için yapıldığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İngiliz Gazete The Sun Muhabiri Türk Estetik Cerrah Doktor Süleyman Aslan'ın İngiltere'deki bir muayenesine muhabirini göndererek gizli çekim yaptı. Muhabir, sormama rağmen ölümcül operasyonlara dair bir yanıt alamadım dedi.

  Doktor Süleyman Aslan o anları Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a anlattı. Doktor Aslan muhabirin "Türk Doktor izin almadan bana dokundu" sözlerine tepkisini dile getirdi.
  "Böyle bir şey olabilir mi? Bir kişinin vücuduna izinsiz dokunulur mu? Yanımda hemşire var, yanımda tercüman var. Deontoloji kurallarının dışına çıkılır mı? Bizim yaptığımız toplantılarda deontoloji kurallarının dışına çıkılmaz.” dedi.

  Türk Cerrah, kamerayı fark etmediğini söyledi. “Yanında başka bir kadın vardı. İki kişi gelmişlerdi. Sanırım yanında gelen kadının çantasında kamera vardı.” ifadelerini kullandı.

  Aslan, yaptıkları her işin belgeli olduğunu ve hiçbirinin mevzuat dışı olmadığını kaydetti. Bu bir karalama kampanyasıdır dedi. “Türkiye’de sağlık turizmi diye bir portföy açıldı. Yaklaşık 5 milyar dolar getirisi var bu sektörün. İstanbul, Ankara ve İzmir’den hastaneler, bu alanda başarılı işler yapıyorlar. Bu dikkat çekiyor. Benim üzerimden Türkiye’nin bu alandaki başarısını engellemek için karalama yaptılar. Olan biten budur.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow