İran dini lideri Hamaney’den İsrail'e tepki

İran dini lideri Hamaney’den İsrail'e tepki

İran dini lideri Ayetullah Hamaney, Müslüman ülkelere çağrıda bulundu. İsrail'e tepki gösteren Hamaney "Siyonist rejimin can damarını Müslüman ülkeler kesmeli" dedi. İlişkileri koparmaya çağırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

“Bir hastaneye ya da savunmasız insanların evlerine ilerlemek bir zafer değildir. Zafer, onların kendilerine saldıran muhalif orduyu yenebildikleri zamandır. Yapamadılar. Bunu yapamadılar ve inşallah yapmayacaklar.” Hamas ve Hizbullah'a destek veren İran'ın, İsrail'e yönelik tepkileri sürüyor. Dini lider Ayetullah Hamaney, bir kez daha Müslüman ülkeleri harekete geçmeye çağırdı. Şifa Hastanesi'nde yaşananlara dikkat çeken Hamaney, "İsrail, sivilleri hedef alıyor" dedi.

İran dini lideri Hamaney’den İsraile tepki

Hamaney, Müslüman ülkelerin İsrail’le ilişkilerini 1 yıllığına kısıtlaması gerektiğini ifade etti. “Müslüman ülkeler Siyonist rejimin can damarını kesmeli. Petrol, enerji, mal ve benzerlerinin Siyonist rejime ulaşmasını engellemeliler. İsrail’le siyasi bağlarını kesmeliler, en azından sınırlı bir süre için, diyelim ki bir yıllığına, aşağı yukarı bir yıllığına.”

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

DÜNYA | SON DAKİKA