hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ukrayna'dan Bahmut'ta Wagner'e saldırı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Rus paralı asker grubu Wagner, savaşın son dönemlerinde en şiddetli çatışmaların yaşandığı Bahmut kentinden çekildi, yerini Rus birliklerine bırakıyor. Ukrayna ordusunun bu çekilme sırasında düzenlediği saldırılara dair görüntüler ortaya çıktı. Ukrayna bu saldırılarda 80 Wagner üyesini öldürdüklerini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ukrayna'nın Donbas bölgesindeki Bahmut, en şiddetli çatışmaların yaşandığı şehirdi. Rus paralı asker grubu Wagner şehri ele geçirdikten sonra şimdi Rus ordusuna teslim ediyor. Ancak Wagner'in çekilmesi sırasında Ukrayna ordusu da grubun üyelerine saldırılar düzenliyor.

  Bahmut'un dış bölgelerinde Ukrayna ordusunun düzenlediği bazı saldırıların görüntüleri ortaya çıktı. Ukrayna, bu çatışmalarda yaklaşık 80 Wagner savaşçısının öldürüldüğünü ve 119'unun da yaralandığını söyledi.

  Ukraynadan Bahmutta Wagnere saldırı

  Rusya'nın Wagner grubu, savaşın en uzun ve en kanlı muharebesinin ardından Bahmut'un tam kontrolünü ilan ettikten sonra bu hafta mevzilerini düzenli birliklere devretmeye başladı.bWagner lideri Yivgeni Prigojin, cephedeki birliklerine "Geri çekileceğiz, dinleneceğiz, hazırlanacağız ve sonra yeni görevler alacağız." açıklamasında bulunmuştu. Wagner lideri sadece Bahmut'taki çatışmalarda bugüne kadar yaklaşık 10 bini Rus hapishanelerinden askere alınan ve toplamda yaklaşık 20.000 askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow