Altında yükseliş devam eder mi?

Altında yükseliş devam eder mi?

Altın fiyatları haftanın ilk işlem gününde de yükselişe geçti. Peki bu yükseliş devam edecek mi? Yılsonu beklentisi ne yönde, şu an fiyatlar ne durumda? Detayları, CNN TÜRK Muhabiri Hasret Kaya, Altın ve Piyasalar Uzmanı İslam Memiş ile aktardı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Altında yükseliş devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününde de tablo aynıydı. Peki bu yükseliş devam eder mi? Yılsonu beklentisi ne yönde?

Altında yükseliş devam eder mi

Altın ve Piyasalar Uzmanı İslam Memiş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gram altın 1957 lira seviyesinde, çeyrek 3210 seviyesinde, yarım altın 6420 lira seviyesinde. 2000 lira seviyesi üzerinde yılı tamamlarız, 2024 yılı önümüzdeki yıl da 2500, devamında 2700 lira seviyesine kadar bu işlemine devam eder. 1950 liranın altındaki gerilemeler çok kalıcı olmaz. Altın borcu olan vatandaşlarımızın bu seviyelerden alım yapması mümkün, ‘altın fiyatlarında yıl boyunca yeni rekorlar kırıldı’ cümlesini çok duyacağız. Altın fiyatlarını pozitif yönde destekleyen birçok faktör var, özellikle jeopolitik gerilimler, Merkez Bankası faiz indirimlerini artık sonlandırıyor, küresel ekonomiler dahil belirsizlikler var altın fiyatlarını destekleyen bütün unsurların oluştuğunu söyleyebilirim. 1114 lira seviyesinden başlamıştı 1957 lira seviyesinde referans aldığımız zaman 843 lira 1 gram altında değer arttı. O da yüzde 75 civarında değer artışı kazandırmış oluyor, altın her yıl olduğu gibi 2023 yılında da şampiyon, birinciliği elden bırakmadı” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow