hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bankalar promosyon yarışında... Anlaşma yaparken dikkat!

  Emekliler için bankalar promosyon yarışına girdi. Promosyon tutarı ise bankadan bankaya değişebiliyor. Tüm emekliler promosyon alabilecek mi? Bankalarla promosyon anlaşması yaparken neye dikkat edilmeli? CNN TÜRK ekibinden Ceren Meriç, Ekonomist Muhammet Bayram ile tüm detayları aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bankalar emekli promosyonu artırma yarışına girdiler. Ne kadar TL mevduatı varsa bankalarda da kar artacak faizi düşecek. Bu durum ile emeklilere yeni fırsatlar doğurdular.

  Ekonomist Muhammet Bayram detayları şu ifadelerle aktardı;

  EMEKLİLER HANGİ KOŞULLARDA VE EN FAZLA NE KADAR PROMOSYON ALABİLECEK?

  “Şu anda kamu bankaları değil de özel bankalar üzerinde 10 bin TL ila 15 bin TL arasında değişen promosyon yarışı var. Bunun yanı sıra kredi kartına puan yüklenebiliyor. Emeklilerimiz bizzat banka şubelerine giderek bunu öğrenebilirler”

  EMEKLİLER BANKALARINI DEĞİŞTİRMEDEN ÖNCE NEYE DİKKAT ETMELİ?

  “Kendi banka şubelerinden önceki promosyonları hakkında bilgi almalılar. Burada 15 bin TL gibi bir promosyon alacaklar ama iade edecekleri tutar ceplerinde var mı? Bunu ölçmeli, tartmalılar. Ondan sonra başvurmalılar. Bunu kolay bir şekilde e-devlet üzerinden, önceki promosyon alacakları bankayı iptal edip yeni bankalarını seçebilirler”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KREDİ KARTI VE KREDİ BORCU OLANLAR BİR BAŞKA BANKAYA GEÇİŞ YAPABİLİR Mİ?

  “Bir problem yok, borcu olanlar değiştirebilir. Özellikle kredi kartı borcu olanlar için. Ama kredi çekerken BDDK’ya göre kredi çekerken maaşını bağlarsa engel yok. Daha fazla kim veriyorsa o bankaya taşımakta özgürler”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow