hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beştepe'de ekonomi toplantısı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Yılın dördüncü Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı Beştepe'de gerçekleştirildi. Kurulda, Orta Vadeli Program ve tarımsal üretim meseleleri ele alındı. Toplantının ardından yapılan açıklamada, "yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Orta Vadeli Program’ın gerçekleşme durumu mercek altına alındı. Enflasyonla mücadelede mesajı verildi.

  Yılın dördüncü Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada kamuda tasarruf paketine de bir parantez açıldı. “Kamuda tasarruf ve verimlilik paketi ile dezenflasyon sürecine önemli katkı sağlanması beklenmektedir” denildi.

  Beştepede ekonomi toplantısı

  Kurulun gündeminde reformlar da vardı. Orta Vadeli Program’da öngörülen 81 reform eyleminde 20’sinin yılın ilk çeyreğinde tamamlandığı vurgulandı. Teknoloji ihracatına verilen desteklerle yapısal reformların, sürdürülebilir büyümeyi destekleyeceği kaydedildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Beştepede ekonomi toplantısı

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında tarımsal üretim planlaması, yeni destek modeli ve yurtiçi üretimi artırmak için atılacak adımlar da ele alındı. Kurul açıklamasında, “gıda-arz güvenliğine yönelik stratejik tarım ürünlerinde hedef yeterlilik oranları belirlenerek üretim planlaması yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow