hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ev alacaklara 500 bin TL destek… Kimler yararlanabiliyor?

  KAYNAKCNN TÜRK

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardım Programı kapsamında ev alacak dar gelirli vatandaşlara 500 bin liralık destek sağlayacak. Ayrıntıları, CNN TÜRK Muhabiri Ümit Uzun, Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz ile konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dar gelirli vatandaşlar için Konut Destek Programı devrede. 500 bin liralık desteğin ayrıntıları belli oldu.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Programı kapsamında ev almak isteyen dar gelirli vatandaşlar için bir destek paketi hazırladı. Öyle ki ev alacak vatandaşlara 500 bin liralık bir destek sağlanacak. Ancak bunun da bazı şartları var.

  Ev alacaklara 500 bin TL destek… Kimler yararlanabiliyor

  SGK Müşaviri Emin Yılmaz destek paketine ilişkin, “Hane içerisindeki kişi başı gelir asgari net ücretin 3’te 1’inin altında olması lazım. Buradaki rakam da her sene güncellendiğinden dolayı şu anda asgari ücretimiz 17 bin TL olduğundan dolayı bunun 3’te 1’i yaklaşık 5 bin 666 TL’ye tekabül ediyor” ifadelerini kullandı.

  Peki 500 bin liralık konut desteğinden kimler yararlanabilir?

  “Betonarme ev yapımı ile ilgili de 500 bin TL’lik destek. Eğer bunu siz kendiniz yapıyorsanız 500 bin TL’nin 3 parça şeklinde geri ödemesi var. Ama ev alıyorsanız tek seferde 500 bin TL’lik destek size ödeniyor. Konut Destek Programı adı altında 500 bin TL veriliyor. Eşi vefat etmiş olan, 18 yaş altında en az 3 çocuğu olanlara bu destek veriliyor.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ev alacaklara 500 bin TL destek… Kimler yararlanabiliyor

  Öte yandan evini onarmak isteyenlere ise 35 bin liradan 100 bin liraya kadar destek verilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow