hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Fazıl Say'a yanıt

  Piyanist Fazıl Say, Türkiye'de konser alanlarından davet alamadığını söyledi. Yanıt Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Batuhan Mumcu'dan geldi. Mumcu; menajerinin dolu programı gerekçe gösterdiğini, kapılarının her zaman Fazıl Say'a açık olduğunu belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünlü piyanist Fazıl Say, "Türkiye'den davet alamıyorum" dedi. Durumun düzeltilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na seslendi.

  Kültür ve Turizm Bakanlığından Fazıl Saya yanıt

  "KAPIMIZ HER ZAMAN FAZIL SAY'A AÇIK"

  Say'ın bu sözlerine yanıt, Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Batuhan Mumcu'dan geldi. Yanıtını Batuhan Mumcu sosyal medya hesabından paylaştı. Sanatçıya birçok kez teklif götürüldüğünü, fakat menajerinin geri çevirdiğini söyledi. Menajerinin dolu programı gerekçe gösterdiğini söyleyen Mumcu, kapılarının her zaman Fazıl Say'a açık olduğunu belirtti.

  Kültür ve Turizm Bakanlığından Fazıl Saya yanıt

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mumcu bu sözlere karşılık, "Dünya çapında ülkemizi başarıyla temsil eden bir sanat insanımızın başta Atatürk Kültür Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ada Ankara olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ait bütün mekanlarımızda sanatını icra etmesi bizleri de ziyadesiyle mutlu eder" ifadelerine yer verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow