Milli rallici yarıştan sonra CNN Türk'e konuştu: Duygusal anlar yaşadık

Milli rallici yarıştan sonra CNN Türk'e konuştu: Duygusal anlar yaşadık

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Eski milli rallici Burcu Çetinkaya, İtalya'da Logiman Efsanevi Otomobiller Rallisi'nde yarıştı. Çetinkaya, o yarışın ardından ilk kez CNN TÜRK ekibinden Emre Bayıroğlu'na konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Bu yarış aslında bir promosyon etkinliğiydi diyebiliriz. Özellikle uluslararası ralli dünyasında eski ralli şampiyonlarının, şu anda yine aktif yarışan birçok ismin olduğu yarışta tek Türk ekip olmak, bir kadın ekibi olarak bitişe gelmek çok gururlandırdı beni. Bir kere çok heyecanlıydım çünkü 5 sene aradan sonra Türkiye ralli şampiyonasına bu sene geri dönüş yaptım. Uluslararası bir yarışta da en son 2013 yılında yarıştım. Yani yaklaşık 10 yıl oldu Türkiye'yi yurtdışında temsil etmeyeli. Ayrıca Türkiye'yi uluslararası yarışlarda temsil etmiş olan tek kadın pilotum. Co-Pilotum Çiçek Güney'le beraber bu yarışta tekrar İtalya'da olmak çok heyecanlandırdı beni, çünkü seyirciler çok mutlu ettiler ve duygusal anlar yaşadık. 15 yıl önce çekildikleri fotoğrafları getirdiler. Bir kişi de değil 10 kişi, 20 kişi biz Türk kızlarını hatırlıyoruz diye geldi ve bu benim için çok mutluluk verici oldu. Beni tekrar yarışlarla ilgili motive eden bir olaydı.

"ESKİŞEHİR RALLİSİNE HAZIRLANIYORUZ"

Çetinkaya, sözlerine tekrar Türkiye rallisinin 3. ayağına hazırlandıklarını ifade ederek devam etti. "Tekrar Eskişehir rallisine hazırlanıyoruz şu anda Türkiye Ralli Şampiyonasının 3. ayağı. Kadınlar şampiyonasında 1. sıradayız. Ben kadın pilotlar sıralamasında birinci sıradayım daha doğrusu. Bursa sonrası, Eskişehir rallisi öncesi çok güzel bir moral oldu."

HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

"İtalya'ya gidip bir anda 250 beygir, 4 çeker bir otomobil ve daha önce hiç kullanmadığım bir otomobille tanışınca ilk anda çok zorlandım. Bir, iki teknik sorun da yaşadık. İkinci etabın ortasında yüzde 40, yüzde 50 fren kayboldu. Önce üç saatlik test sürecini tamamladık ardından yarışa başladık. Yarışta da efsane otomobillerin ve pilotların olması herkesi heyecanlandırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"İNANAMIYORUM TÜRK KIZLARI VARMIŞ BURADA"

Ekibi ile birlikte yarışın en iyi kadın ekibi ödülünü alan Çetinkaya, o anları şöyle anlattı.

"Bitişte bir ödül almak bizi tabii ki çok mutlu etti. Bir promosyon yarışıydı ve ralli dünyasında özellikle uluslararası ralli dünyasında tekrar biz buradayız demek için bize inanılmaz güzel bir fırsattı. O yüzden bence çok güzel geçti. Hatta orada bazı vatandaşlarımız da gelip "İnanamıyorum Türk kızları varmış burada" dediler. Bize kurabiyeler getirdiler, destek oldular. Çok keyifli anlar yaşadık gerçekten."

Çetinkaya, uluslararası yarışlarda devam etmeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber