Son Dakika

3 bin metrede terörle mücadele - Sessiz Kahramanlar 2

A A

18.12.2018 - 15:01 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: CNN TÜRK

Suriye'de Fırat'ın doğusuna düzenlenecek harekat konuşulurken, Güneydoğu'da jandarma komando ve özel harekat timleri de iç güvenlik operasyonlarında terör örgütüne ağar darbeler vuruyorlar. CNN TÜRK'ten İsmail Umut Arabacı ve Ahmet Akpolat, Siirt Dadaşlar Jandarma Özel Harekat ve Altaylar Komando timlerinin 2962 rakımlı Herekol Dağı'nda karla kaplı tepelerde düzenlediği operasyon katıldı.

Siirt ili sınırlarında bulunan Herekol Dağı, 2 bin 962 metre yükseklikte. Etrafında onlarca tepe var. Terör örgütü PKK, bu yükseltileri geçiş noktası olarak kullanmaya çalışıyor. Bu noktada bölgenin önemi bir kat daha artıyor. İşte bu geçişleri önlemek için Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı birlikler, o karlı tepelerin sırtlarına deyimi yerindeyse yuva yapmış durumda.

Herekol Dağı teröristlerin geçiş noktası

Herekol Dağı terör örgütü üyelerinin geçiş noktası olarak kullandığı bir alan. Fakat son dönemlerde o bölgede petrol alanları aranıyor. Bu noktalar da terör örgütünün hedefinde. İşte bu saldırılara ve geçişlere izin vermemek için jandarma timleri bu uçsuz bucaksız karlı tepelerde 24 saat görevde.

Sessiz Kahramanlar haber dizisinin "Lice'de narkoterör operasyonu" adlı birinci bölümünü izlemek için buraya tıklayın

Sessiz Kahramanlar haber dizisinin "Meteler Taburu'nun terörle mücadelesi"  adlı üçüncü bölümünü izlemek için buraya tıklayın

Sessiz Kahramanlar haber dizisinin "Cudi Dağı onlara emanet" adlı dördüncü bölümünü izlemek için buraya tıklayın

Sessiz Kahramanlar haber dizisinin "Teröristlere geçit yok!" adlı beşinci bölümünü izlemek için buraya tıklayın