hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP Mert Fırat'a nasıl teklif götürdü?

  KAYNAKCNN TÜRK

  CHP’de Lütfü Savaş'ın tekrar aday gösterilmesiyle sonuçlanan Hatay düğümü nasıl çözüldü? Adaylık teklifini kabul etmeyen Sanatçı Haluk Levent'ten sonra Oyuncu Mert Fırat'a nasıl teklif gitti? Fırat’ın yanıtı ne oldu? İşte yaşananların perde arkası...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP’de Mevcut Başkan Lütfü Savaş'a yönelik protestoların ardından daha önce açıklanan Savaş ismi için alternatif arayışına gidildi. O alternatifler arasında ünlü isimler yer aldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Mert Fırat dediler. Mert Fırat'la da konuştuk 'seni ankete koyalım' diye, çok tatlıdır Mert Hataylı. Fırat dedi ki '30 günde 28 gün turnem var, ne anketi' dedi" ifadelerini kullandı.

  CHP Mert Fırata nasıl teklif götürdü

  Önce Haluk Levent, ardından Mert Fırat'a teklif iletildi. Sözlü iletilen teklifler kabul edilseydi, Levent ve Fırat CHP’nin aday belirlemek için yaptığı ankete eklenecekti. Ama ünlü isimler bu teklifi kabul etmediği için ankete konmadı. Özgür Özel, "Haluk Bey de değerlendirmiş, 'Olmaz' demiş. Resmi bir teklif götürmedik ama PM üyemiz veya MYK üyemiz olur alıp da söyleseydi Haluk Bey'i de ankete koyacaktık" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Mert Fırata nasıl teklif götürdü

  Tepkilerin ardından Lütfü Savaş için 5 anket yapıldı. Çıkan sonuçlara göre de CHP'nin Hatay büyükşehir belediye başkan adayı Savaş değişmedi.

  CHP Mert Fırata nasıl teklif götürdü

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haber adv-arrow