hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'de sıra genel başkanlık devir tesliminde

  Özgür Özel'in CHP'nin yeni genel başkanı olmasıyla birlikte gözler bundan sonra atılacak adımlarda. Öncelikle devir teslim var. Sonrasında da gözler Özgür Özel'in 'A Takımı'nda yer alacak isimlerde olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'DE GENEL BAŞKANLIK DEVİR TESLİMİ

  İlk kez bir kurultayda genel başkan değişimi gerçekleşti. Tarihi 38'inci olağan kurultay sonrası artık koltuk devrine sıra geldi. Özgür Özel 8 Kasım'da genel başkanlık mazbatasını alacak. Ardından devir teslim olacak ama Özel, önce eşi ile Kılıçdaroğlu ailesinin evine gidecek.

  CHPde sıra genel başkanlık devir tesliminde

  ÖZEL'DEN KILIÇDAROĞLU'NA EV ZİYARETİ

  Kurultay'da bu görüntüler çok konuşulmuştu. Selvi Kılıçdaroğlu'nun Özgür Özel'e konuşması için eleştirileri kameralara yansımıştı. O görüntüler sonrası Kılıçdaroğlu-Özel çiftleri bir araya gelecek evdeki ziyaret sonrası. Halef selef genel başkanlar birlikte genel merkeze hareket edilerek devir teslim töreni yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHPde sıra genel başkanlık devir tesliminde

  ÖZEL'İN A TAKIMI'NDA KİMLER OLACAK?

  Cumartesi günü de Özel, yeni parti meclisini toplayacak. Parti meclisinde de merkez yönetim kurulunu yani 'A Takımı'nı belirleyecek Özgür Özel. Pazartesi günü de ilk MYK toplantısı yapılacak.

  Özel'in Kılıçdaroğlu yönetimine yönelik en çok dile getirdiği eleştirilerden birisi, seçim sürecinde önemli alanlarda genel başkan yardımcılarının görevlendirilmemesi ve bu alanların dışarıdan atanan danışmanlar tarafından yönetilmesiydi. Bu nedenle de MYK'da alanların artırılması bekleniyor.

  Yeni oluşturulacak savunma politikaları genel başkan yardımcılığına, FETÖ'nün kumpas davasında bir süre tutuklu kaldıktan sonra beraat eden emekli Tümamiral Yankı Bağcıoğlu'nun getirilmesi gündemde. Kulislerde parti meclisine bilim, yönetim ve kültür platformu kontenjanından giren Dış Politika Uzmanı İlhan Uzgel'in dış politikadan sorumlu genel başkan yardımcısı olabileceği, hukuk ve seçim işlerine İzmir Milletvekili Deniz Yücel'in getirilebileceği konuşuluyor. Yine A Takımı için ismi geçenlerden biri de Gökhan Zeybek. Zeybek, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkanlık için adı öne çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Selin Sayek Böke'nin genel sekreter olması, parti sözcülüğüne getirilmesi de beklentiler arasında. Ama son noktanın parti meclisinde konulacağı da vurgulanıyor.

  ÖZEL HEM GRUP BAŞKANI HEM GENEL BAŞKAN

  Parti grup yönetiminde de değişiklikler gündemde. Özel milletvekili olduğu için bir grup başkanlığına gerek olmayacak. Murat Emir'in grup başkan vekili olacağı kulislerde konuşuluyor. Gelecek hafta salı günü de Özel'in ilk grup toplantısı yapması bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow