Corona virüsü haberleri: Coronavirüs belirtileri neler, covid-19 aşısı bulundu mu?

Corona virüsü haberleri: Coronavirüs belirtileri neler, covid-19 aşısı bulundu mu?

Son dakika corona virüsü haberleri covid-19 aşısı ve hastalığın belirtileri ile ilgili güncel bilgileri aktarmaya devam ediyor. Sıklıkla görülen yüksek ateş ve öksürük gibi belirtilerin yanı sıra vücuda birçok etkisi bulunan covid-19 aynı zamanda bulaşıcı bir özelliğe sahip. Peki, corona virüsü aşısı bulundu mu, süreç hangi aşamada?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Corona virüsü haberleri kapsamında dünya genelinde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Ülkelerden ardı ardına gelen tatil ve erteleme haberlerine, giriş-çıkış yasakları da ekleniyor. Peki, ölümcül sonuçlar doğurabilen bu virüsün bilinen belirtileri neler?

KORONAVİRÜS HARİTASI İÇİN TIKLAYINIZ…

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Kuru öksürük: Virüs alt ve üst solunum yollarını etkilediği için en sık görülen belirti.

Yüksek ateş: Virüsün yol açtığı tahribatlar ve vücuda verdiği zarar nedeniyle aynı şekilde kuru öksürük gibi en sık görülen bir diğer belirti yüksek ateş.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Boğaz ağrısı: Yüksek ateş ve kuru öksürüğe oranla daha az görülse de solunum yollarına bulaşan virüsler bulaştığı bölgede ağrıya neden oluyor. Boğaz ağrısı da bu hastalığın belirtileri arasında gösterilebilir.

Nefes darlığı: Hastalığın ölümcül sonuçlar doğurmasındaki en büyük etkenlerden biri de oluşturduğu nefes darlığı. Özellikle solunum problemi olan hastalar, virüs nedeniyle artan nefes darlığına bağlı olarak yaşamlarını yitirebiliyor.

VAKA SAYISI ARTIYOR

Yorgunluk: Virüsün vücutta oluşturduğu genel tablo nedeniyle hasta kendisini yorgun hissedebilir, kas ve eklem ağrıları yaşayabilir.

Baş ağrısı: Üst solunum yollarına etki eden virüsün nefes darlığı, boğaz ağrısı ve diğer belirtiler nedeniyle oluşturduğu etki dönem dönem baş ağrısıyla da baş gösterebiliyor.

Nezle ve ishal: Virüsün en az görülen belirtileri ise nezle ve ishal. Bu belirtiler çok az sayıda hastada ortaya çıkıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

CORONA VİRÜSÜ AŞISI BULUNDU MU?

Virüsü tedavi eden kesin bir aşı bulunmasa da ABD’de oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Amerikan Haber Ajansı AP hükümet yetkililerine dayandırdığı haberinde Ulusal Sağlık Enstitüsü’nce fonlanan aşı testinin Seattle’daki Kaiser Permanente Sağlık Araştırma Enstitüsünde yapılacağı ifade edildi. 

Testin 45 yaşındaki sağlıklı bir kişiye uygulanacağını aktaran yetkililer, bu kişiye virüs bulaşma riskinin bulunmadığını ve testin sadece aşının yan etkilerini test edeceğini bildirdi.  

COVİD-19 AŞISI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ…