hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dinde reform haddimize mi?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiç kimsenin böyle bir kafa karışıklığı yaratmaya dinimizi karikatürize etmeye hakkı yoktur. Bizim isyanımız işte bu hadsizlikleredir. Biz dinde reform aramıyoruz ama önüne gelen böyle çıkıp da kadınlarla ilgili genç yaşlı bunlarla ilgili ileri geri bu tür şeyleri konuşmaların İslam’a getirdiği lekeyi görmemezlikten gelemeyiz" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Siyaset Akademisi'nin açılışında konuştu. 

  Konuşmasından satır başları:

  Başka partilerde siyaset akademisi yok çünkü onlar asla siyaseti bir okul olarak görmediler. Hayatın her alanı gibi siyaset akademimiz de adım adım ileriye gitmiştir. Akademi programlarına katılanların yaş ortalamasının 36 olması, katılımcıların üçte birinin kadınlardan oluşması yürütülen çalışmanın ne derece kapsayıcı olduğunu gösteriyor.

  CHP'li Gürsel Tekin, Erdoğan'a seslendi: 'Hiç kimse bu dönem kadar ihanet etmedi'

  2019 gibi önemli bir dönemecin hemen öncesinde başlattığımız bu faaliyetin hedeflerimiz konusunda çok önemli katkıları olacağına inanıyorum. Bizim tarihimiz de adımız gibi aktır. Bu kadro sicili ak, alnı dik bir kadrodur. Bugün AK Parti halen zihniyet, söylem, siyaset yapış tarzıyla Türkiye'nin en genç partisidir, en dinamik, en yenilikçi partisidir. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zaman zaman bize 15 yıllık iktidarımızın sırrını soruyorlar. Yurt dışında muhataplarımıza bize önce saldırıya rağmen nasıl ayakta durduğumuzu soruyorlar. Biz de onlara hep aynı cevabı veriyoruz; milletiyle beraber yürüyeni alaşağı edebilecek hiçbir fani güç yoktur. Hakkın ve halkın iradesinden başka irade tanımayız diyoruz. Aşk ile çalışan yorulmaz diyoruz. Her an ölümle iç içe olacağız onun için de her an ölecekmiş gibi bu dünyaya, hiç ölmeyecekmiş gibi ebedi aleme çalışacağız.

  Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlatıldı

  İslam'ın güncellenmesi açıklaması

  İslam'ın son din olduğu asla değişmeyecek bir hakikattir. Allah'ın yüce kitabımız Kur'an'da bize açıkca söylediği hükümler asla değişmeyecektir. Dinimiz İslam, kitabımız Kur'an'ı Kerim kıyamete kadar caridir. Kitabımızın her zaman söyleyecek sözü var ama bunlardan hareketle yapılan içtihatlar ve uygulamadaki karşılıkları zamana göre değişecektir. Biz uygulamaya ilişkin kuralları yenilemezsek sadece kendi kendimizi kandırmış oluruz. Müslümanlar eskiden olduğu gibi şimdi de kendilerini sürekli olarak geliştirmek zorundadır. Peygamber efendimiz, bakın ne buyuruyor; kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız. Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dinde reform haddimize mi?

  Birilerinin çıkıp hayatla alakalı olmayan sözler söylemesi yanlıştır. Kimse bizim dinimize fatura kesme hakkına sahip değildir. Bu tartışmanın en çarpıcı örnekleri de kadınlar konusunda yaşanıyor. Bir ifrat tefrit ortamında insanlar kime kulak vereceğini şaşırıyorlar. Bu konularda konuşma yetkisi benim değildir. Ama Cumhurbaşkanı olarak dinime getirilen bu zaafiyete de bizim tahammülümüz yok. Burada bildiğimizi de söylemek zorundayız. Din İşleri Yüksek Kurulumuz, Diyanet İşleri Başkanımızın alanı boş bırakmaması lazım. Alan boş olursa böyle adamlar ortaya çıkar. Bizim isyanımız bu hadsizlikleredir. Biz dinde reform aramıyoruz ama önüne gelen çıkıp da kadınlarla ilgili, genç, yaşlı bunlarla ilgili bu tür şeyleri konuşmaların İslam'a getirdiği lekeyi görmemezlikten gelemez. 

  Nurettin Yıldız: Kadınlar dayak yiyorsa şükretsin

  FETÖ ortaya çıktı 

   Din eğitim ve öğretimin sağlıklı bir teme üzerinde yaygınlaştırılmasına ihtiyaç var. Din adamlarımız ortaya çıkmadığı için FETÖ gibi yapılar ortaya çıktı. Dün yaptığım konuşmadan sonra birileri sosyal medyadan konuşmaya başladılar, siz bu fakiri korkutamayacaksınız. Hak neyse ben onu söylüyorum. Kitabımızın hükümlerini sağa sola çevirmeye hakkınız yok. Kalkıp da dinimize fatura kestirmeye hakkınız yok. Bu örgütlerin arkasında şu var bu var yaklaşımı bizim derdimize derman olmaya yetmiyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kadir Mısıroğlu'ndan İstiklal Marşı hakkında akılalmaz sözler

  FETÖ'nün arkasında kimler var? 163 ülkede çalışıyorum diyor. Ne kadar İslam düşmanı varsa onlar arkasında, dert ümmeti bölmek, İslam'ı bölmek. Biz AK Parti olarak, Cumhurbaşkanı olarak sözüm şudur: Kucaklayıcı olacağız, dinimize gölge düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Sosyal medyada saldıranlar olarak unutmayın, eğer haksızlık karşısında susarsanız dilsiz şeytan olursunuz. Şu son günlerde atılan adımları asla affetmiyoruz. 

  Afrin harekatı

  Şu anda hedef Afrin. İyi bir noktaya geldik. Etkisiz hale getirilenlerin sayısı 3171 oldu. Afrin merkez kuşatılmış halde. Her an Afrin merkeze girmekle karşı karşıyayız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Merkez kuşatıldı, her an girebiliriz

  Şu anda uçak filomuz 300'ün üzerine çıktı. Dünyada bir numarayız ya. Şimdi yeni geniş gövdeli uçaklarımız geliyor. Bu non-stop uçmada da uçak full gidiyor. Yavuz Sultan Selim öbür tarafta Osman Gazi, Marmaray bütün bunlarla beraber Asya'yı Avrupa'ya bağlayan iktidarımız şimdi Kanal İstanbul'la dünyada yeni bir ufku açacağız. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nurettin Yıldız'a tepki

   İHA'larımız terör örgütünün bombalarını tespit etti

   Dün terör örgütünün ikisi asfalta el yapımı bomba yerleştiriyor. İHA'larımız tespit etti, bu alçaklar öldürüldüler. Ne yazık ki arkadan gelen 30 kadar içinde yolcu olan kamyonet patlatıldı ve 3 kişi aynı aileden şehit oldu. Ondan sonra utanmadan siviller öldürülüyor bilmem ne yapılıyor. O iş sizin işiniz. Dünyada sivilleri asıl öldüren sizsiniz. Cezayir'de 5 milyon insanı öldürdüler, bu batı. Hep bu katliamları bunlar yaptı. Bunların gözü elmas, altın görür. Bunların gözü petrol görür, bunların gözü insanı görmez. Böyle bir durumu var. Bir tanesinin hanımı şunu söyledi. 4'lü oturuyoruz, helikopterlerle buralara geldiler, buralardan elmaslar, altınları, pırlantaları toplayıp götürdüler. Yaptıkları hiçbir şey yok. Yollar, her yer rezalet. Sadece işlerine yarayanı alıp götürdüler. Biz kesinlikle bu topraklarda işgal için yokuz. Bu terör örgütlerinden temizleyerek bu toprakları gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Yapacağımız iş bu. Bunu yaparken hem kendi güvenliğimizi sağlamak hem de komşularımızın dertlerine derman olmak oturduğumuz yerden mümkün olmayacaktı bu adımı attık. 

  Biz istikbalimiz için her şeyi göze aldık, bugün Afrin'deyiz yarın Münbiç'te olacağız. Ertesi gün Fırat'ın doğusunun Irak sınırına kadar teröristlerden temizlenmesini sağlayacağız. 

  30 milyar doları aşkın bir harcamayı biz sadece Suriyeli mülteci kardeşlerimize yaptık. Bunda STK'larımızın, belediyelerimizin katkısı var. Gecelik faizlerin yüzde 7500'leri bulduğu o ülke hamdolsun geride kaldı. Siz bakmayın kimi kredi derecelendirme kuruluşlarının ali cengiz oyunlarına. Onların tek derdi Türkiye'yi köşeye sıkıştırarak bundan nemalanacaklara yol açmaktır. Sizin kredi derecelendirme kuruluşları olarak verdiğiniz notlar bizim karden notu değildir. Bizim karne notu halkımızın notudur. Senin ölçü ne ya? Önce ölçünü ortaya koy. Yanımızda komşu batmış bitmiş bir anda 4 kademe yükseltiyorsun. Türkiye ekonomisi ile ilgili de kalkıp yok durağanmış, yok bir derece indiriyormuş. Sizi de çok iyi tanıyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow