hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan kurultay sonrası için mesaj: CHP'de tartışan disipline

  CHP adım adım 38'inci olağan kurultaya gidiyor. Değişim tartışmasıysa devam ediyor. İstanbul'da özel bir ekiple toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içi tartışmaların televizyonlarda yapılmaması gerektiğine dikkati çekti. "Kurultaydan sonra hiçkimse partiyi medyada tartışamayacak. Tartışan direkt disipline sevk edilecek" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçim sonrası değişim tartışmalarının başladığı CHP'de art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gözler büyük kurultaya çevrilmişken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, medyada yapılan tartışmalardan oldukça rahatsız.

  Kılıçdaroğlu, İstanbul'da belediye başkanı adayı olan 12 kişilik bir ekiple toplantı yaptı. Milliyet gazetesinin haberine göre Kılıçdaroğlu, medyada ve sokakta yapılan "Ne olacak partinin durumu?" tartışmalarına işaret etti. "Medyada her gün parti tartışılıyor. İster istemez insanları da etkiliyor. Siz bu işe nasıl bakıyorsunuz?" diye sordu. Kılıçdaroğlu bir an önce parti içindeki tartışmaların sonlandırılmasını, kurultaydan sonra herkesin seçime odaklanması gerektiğini ifade etti.

  "PARTİ MEDYADA TARTIŞILMAYACAK"

  CHP lideri, parti içi tartışmaların televizyonlarda yapılmaması gerektiğini söyledi. "Parti televizyonlarda tartışılmamalı. Kurultaydan sonra hiç kimse partiyi medyada tartışmayacak. Tartışan direkt disipline sevk edilecek. Tabii ki yetkili kurullar tartışabilir, partide sorumluluk taşıyan insanlar tartışır ama partide önüne gelen tartışıyor. Bunu sileceğiz, kaldıracağız" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "YERİ VE ZAMANI GELİNCE HEPİMİZ DEĞİŞECEĞİZ"

  Kılıçdaroğlu'nun ayrıca değişim konusunda da "Yeri ve zamanı geldiğinde hepimiz değişeceğiz. Herkes değişmek zorunda. Zaten her gün değişiyoruz" dediği belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow