Maske takmama cezası ne kadar? 48 ilde zorunlu olmuştu…

Maske takmama cezası ne kadar? 48 ilde zorunlu olmuştu…

{ title }

SONRAKİ VİDEO

48 ile maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından maske takmamanın cezasının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı. Kurala uymayan kişilere ceza kesilmesiyle birlikte işlemler gerçekleştirilmişti. Peki, maske takmama cezası ne kadar?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede maske zorunluluğu ile ilgili detaylar paylaşıldı. 48 ilde maske takma zorunluluğu devam ederken il genellerinde uygulanacak idari para cezası da sabitlendi. İşte genelgede yer alan bazı detaylar…

3 GÜN SÜREYLE UYARILACAKLAR

Buna göre, bugün, yarın ve pazar günleri denetim ve kontrollerde maske kullanım kurallarına aykırı davranan vatandaşlar ve iş yerleri ikaz edilip bilgilendirilecek.

MASKE TAKMAMA CEZASI NE KADAR?

Maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacak.

MASKE ZORUNLULUĞU OLAN İLLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Bakanlık, valiler tarafından gerekli planlamaların yapılmasını, uygulamada herhangi bir aksaklığın yaşanmamasını istedi.

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

 

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow