Meclis'te yemin töreni heyecanı

Meclis'te yemin töreni heyecanı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Meclis Genel Kurulu’nda yemin töreni heyecanı vardı. Hem eski bakanlar hem de yeni Kabine üyeleri Genel Kurul kürsüsünden yemin etti. Bazı bakanlar yeminini tekrarlamak zorunda kalırken, zaman zaman da AK Parti ve CHP'li vekiller arasında atışma yaşandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir önceki Kabine’de görev alanlar milletvekili, yeni isimler bakan olarak kürsüdeydi. Öncelik, Kabine’ye atamaların ardından görevlerini teslim eden selef bakanlardaydı. Meclis’te milletvekili olarak yemine geldiler.

İçişleri Bakanı olarak görev yaptıktan sonra İstanbul Milletvekili olarak Meclis’te görevine devam edecek Süleyman Soylu kürsüye çıktığında, CHP’li Mahmut Tanal’ın “Hoşgeldin” diye bağırması dikkat çekti.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kürsüye çıkarken, muhalefet sıralarından gelen “gözlerindeki ışıltıya bak” tepkisine AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Gözlerinden korkuyorlar” cevabını verdi.

Mecliste yemin töreni heyecanı

Eski Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da Genel Kurul’da yemin etmeden önce, Dışişleri’nde yeni döneme ilişkin konuştu. Hakan Fidan için övgü dolu sözler sarf etti. “Bir görevi daha tamamladık çok şükür, Cumhurbaşkanı kazandı, Türkiye Yüzyılı başladı. Daha iyisini yapar Hakan kardeşim, çok iyisini yapar. Hem teorisini biliyor hem sahayı biliyor.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski bakanların ardından kürsüye yeni kabine üyeleri çıktı. Meclis’te yeni Kabine’den en ilgi odağı olan isimse eski MİT Başkanı, yeni Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’dı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber