hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MHP'den Özdağ'a "Kılıçdaroğlu" tepkisi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbul Sancaktepe'de partililerle bir araya geldi. Ümit Özdağ'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini eleştiren Yönter, ""Amaçları vatanın bekası değil koltuk pazarlığı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanlığı Seçiminin ikinci turuna kısa bir süre kala Cumhur İttifakı cephesinde çalışmalar sürüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter ise Sancaktepe'de partililerle bir araya geldi.

  MHPden Özdağa Kılıçdaroğlu tepkisi


  Yönter'in gündeminde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın 2. turda Kemal Kılıçdaroğlu'na destek kararı vardı. Ümit Özdağ'ın, Kemal Kılıçdaroğlu'na destek kararını sert sözlerle eleştirdi ve “At pazarlığı yapıyorlar, bunlar siyaset cambazı. Koltuk pazarlıyorlar birbirine. Bunların Türkiye’ye bağlılıkları yok, sevdaları yok. Bunların tek amacı cebi nasıl doldururuz, nasıl koltuk buluruz. Başka arayış heves ve istekleri de yok. Cumhurbaşkanlığı yardımcısı sayısını unuttum ben, her gün artıyor. Tam bir trajikomik tablo ile karşı karşıyız." ifadelerini kullandı.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yönter, altılı masanın ortaklarına “Bunlar kendi evinin önünde, kumun önünde oynayamaya devam etsinler. Biz Türkiye’ye sahip çıkacağız, bizde adamlık var, vatan sevdası var. Bunların her işi çıkar, bunlar rant peşinde, bunlar acaba kendimize yönelik bir faydayı nasıl devşiririz hesabında.” sözleriyle yüklendi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow