hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Milli uçak KAAN 'Bilge KAAN' olacak"

  KAYNAKCNN TÜRK

  İlk uçuşunu tamamlayan milli savaş uçağı KAAN, ASELSAN'ın geliştirdiği teknolojilerle "Bilge KAAN" olacak.. Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, ASELSAN'ın misyonunun KAAN'ı "Bilge Kaan" yapmak" olduğunu vurguladı. "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Muharip Uçak KAAN ilk uçuşunu yaptı Milli savaş uçağı, ASELSAN ile "Bilge KAAN" olacak. ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, geliştirdikleri teknolojilerle milli muharip uçak KAAN'ı "Bilge Kaan" yapacaklarını belirtti. Ahmet Akyol, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN'ın KAAN projesine sağladığı katkıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

  Milli uçak KAAN Bilge KAAN olacak

  "TÜRK MÜHENDİSLİĞİNİN RÜZGARI EN YÜKSEĞE ULAŞACAK"

  ASELSAN'ın misyonunun KAAN'ı "Bilge KAAN" yapmak olduğunu vurgulayan Akyol, "Çelik kanatlar, Türk mühendisliğinin rüzgarı ve oyun değiştiren teknolojilerle en yükseklere ulaşacak" dedi. Akyol, "Arkasında nasıl bir gayret ve fedakarlık olduğuna bizzat şahidiz. Gece gündüz çalışan, KAAN'ı çok daha ileri teknolojik seviyelere taşıyacak olan başta Türk Havacılık Uzay Sanayii'ndeki çalışma arkadaşlarımızı, ASELSAN mühendislerimizi ve teknik ekiplerimizi, emeği geçen bütün paydaşları tebrik ederim. İstiklal ve istikbalimiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ASELSAN'IN MİSYONU TEKNOLOJİYLE UÇAĞA GÜÇ KATMAK"

  Buna göre, ASELSAN özellikle üstün aviyonik teknolojileriyle KAAN'a güç katacak. Bu kapsamda şirketin kriptolu haberleşme, tanıma-tanıtma, veri linki, 3 boyutlu iç haberleşme, yer ve uydu tabanlı yaklaşma, seyrüsefer, yedek uçuş gösterge, TULGAR kaska monteli gösterge birimi, kızılötesi arama ve takip alt sistem ve ekipmanları KAAN'a entegre edilecek.

  Milli uçak KAAN Bilge KAAN olacak

  Ayrıca bütünleşik elektro-optik hedefleme, kızılötesi füze ikaz ve görüntüleme, lazer ikaz, yönlendirilmiş kızılötesi karşı tedbir, güdümlü kitleri, uçuş kontrol sistemi sensörleri, entegre elektronik harp, AESA burun radarı, karşı tedbir atma gibi ASELSAN alt sistem ve ekipmanları KAAN'ın etkin şekilde görev yapmasına katkı sağlayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow