hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Motosikletli gaspçılar suç makinesi çıktı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul Beyoğlu’nda turistleri gasp eden motosikletli çete son işlerinde baltayı taşa vurdu. Turistlere silah doğrultan çeteyi gören amir hiç tereddüt etmeden üzerlerine atladı. Amir kendisine silah çeken çeteyi takip edip yakaladı. Operasyonun detaylarını CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ turistleri gasp eden iki çete üyesinin yakalanma anlarını şu şekilde anlattı:

  Suç ve suçluyla mücadelenin ne kadar da cesaret gerektiren olay olduğunu anlatıyor bu anlar. Turistleri uzun süredir takip eden motosikletli, silahlı gasp çetesi. Vatandaşların ‘Turistlere silah çeken kişi var.’ ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçiyor.

  CEP TELEFONUNDA TURİSTLERİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

  Bu görüntü çok önemli. Komiser olay yerine gidiyor. Gaspçıların üzerine atlıyor, şüpheliyi bu şekilde yakalıyor. Film gibi operasyon. Polisteki işlemleri tamamlandı, adliyeye sevk oluyorlar. Beyoğlu’nda turistleri takibe alıyorlar, silahla gasp ediyorlar. Komiser işi ekiplere bırakmıyor. Motosikletli gaspçıların üzerine atlıyor. Silah çekiyorlar polise karşı ama ateş almıyor. Gaspçı yakalandığında cep telefonunda turistlerin görüntüleri ortaya çıkıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burada bir kahramanlık hikayesi var. Komiser anonslar üzerine bölgeye gidiyor. Komiser iki motosikletli gaspçıya sarılıyor düşürüyor. Ateş ediyor, şans eseri tutukluluk yapıyor. İşini cesaretle yapan bir Polis. 14 suç kaydı bulunan Yusuf Aslan ve Hamza Aykut yakalanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow