hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Siyasi partiler sonuçlara ne dedi?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Altılı masadaki partiler, Kemal Kılıçdaroğlu'na 2. turda destek veren Zafer Partisi ve HDP’nin seçime girdiği Yeşil Sol Parti ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce seçim sonuçları için ne dedi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Altılı masadaki partilerden de ilk değerlendirmeler geldi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bizler, ahlaktan ve adaletten hiçbir zaman taviz vermeden “Yaşanabilir bir Türkiye” için kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Elbette seçim sonuçlarından bizim de kendimize çıkaracağımız sonuçlar olacaktır” ifadelerini kullandı.

  HDP’lilerin seçime girdiği Yeşil Sol Partiden de yorum geldi.

  Yeşil Sol Parti Sözcüsü İbrahim Akın, "Bizler buradayız. Değişim için demokratik mücadelenin öncülüğünü sürdüreceğiz" dedi.

  Seçimde Kılıçdaroğlu’nu destekleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP’yle imzalanan protokol sonrası sürenin az olduğuna dikkat çekti ve "Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor. Zafer Partisi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği mücadelesinden taviz vermeden devam edecektir." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk tur oylama öncesi çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim sonuçları nedeniyle Erdoğan’ı tebrik etti. Seçim sonuçlarına ilişkin detaylı değerlendirmeleri önümüzdeki günlerde yapacağım. Şimdilik bütün muhalefeti nerede yanlış yapıyoruz diye kafa yormaya davet ediyorum” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow