hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Trafik sigortasında yeni dönem!

  Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor. Yeni düzenleme ile teklif platformu kurulacak. Poliçe yapmak istemeyen acentaların yol açtığı mağduriyete son verilecek. Ayrıntıları CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Caner Emre Kınacı aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor. Yeni düzenleme ile teklif platformu kurulacak. Böylece müşteriler 10 dakika içinde teklif alabilecek. Vatandaşın poliçe yaparken yaşayacağı mağduriyetlerin önüne geçilecek.

  Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyon Başkanı Turusan Bağcı, “Sigorta şirketi poliçeleri verecek. Anlaşma yapılan şirket 10 dakika içinde teklif vermezse platforma dahil olacak ve acenta sigortasına poliçe kesebilecek” ifadelerini kullandı.

  Böylelikle kanunlara aykırı davranan sigorta acentaları tespit edilebilecek.

  Turusan Bağcı, “Burada SDDK işten kaçanları görebilecek çünkü bunların para cezası ve poliçenin iptal edilmesi gibi sonuçları var” sözlerini kullandı.

  Mayıs ayından itibaren poliçe bedeli hasar durumuna göre belirlenecek.

  Bağcı, “Hasar-prim oranına, tamir oranına, hasar prim endeksi diye bedel belirlenecek ve buna göre arttırılacak ya da düşürülecek” ifadelerini kullandı.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow