hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  966 Nerenin Telefon Kodu? +966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  966 Nerenin Telefon Kodu +966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait
  expand

  Arap yarımadasının önemli bir bölümünü kapsayan Suudi Arabistan'ın telefon kodu 966’dır. Bu sabit alan kodu ile birlikte sözü arabasına ulaşım sağlanabilir farklı ve numaralar aranabilir. Özellikle bulunduğu konum itibariyle Suudi Arabistan ile Türkiye arasında önemli bir ticari faaliyet gerçekleşmektedir. Tabii sadece ticari değil aynı zamanda Turizm açısından da önemli bir yer taşır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diğer yandan doğal kaynaklar ile Suudi Arabistan yine dünya çapında en önemli ülkeler içerisinde bulunur. Bu bölgeye sabit hatları üzerinden iletişim sağlamak için ise 966 alan kodu girişi yapılır.

   966 Nerenin Telefon Kodu?

   966 Suudi Arabistan ülkesinin telefon kodudur. Bu kod sayesinde Suudi Arabistan'ın sınırlarına giriş yapılabilir ve birçok farkı sabit hat aranabilir. Hem ticari faaliyetler hem de Turizm noktasında birçok farklı bölüme ulaşım gerçekleştirmek mümkün. Genelde her ülkenin kendine özgü bir telefon kodu bulunur. Alan kodu olarak da bilinen bu numara, aynı zamanda ülkeyi dünya çapında temsil eder.

   Bu bağlamda Suudi Arabistan'a temsil eden sabit hat numarası ise 966’dır. Küresel anlamda Suudi arabasına telefon ile ulaşmak için, dünyanın farklı ülkelerinden öncelikle 966 numarası yazılır. Hemen arkasından Suudi Arabistan'ın farklı şehirlerine uygun telefon numarası eklenir ve arama yapılır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   +966 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

   Ortadoğu'nun önemli ülkeleri içerisinde bulunan Suudi Arabistan, özellikle petrolü ve diğer doğal kaynakları ile öne çıkmaktadır. O yüzden dünya çapında önemli bir yere sahip olduğu için 966 alan kodu eşliğinde çok sık aramaya maruz kalır. Yani 966 alan kodu Suudi Arabistan ülkesine aittir. Herhangi bir faaliyet ya da amaç noktasında sabit hatlara ulaşım gerçekleştirmek için, Suudi Arabistan Ülkesi adını 966 alan kodu kullanılır. Özellikle Türkiye ile aradaki Turizm ve ticari faaliyetler noktasında önemli bir yer taşır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow