hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  972 Nerenin Telefon Kodu? +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  972 Nerenin Telefon Kodu +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait
  expand

  Ülke kodları telefon aramalarında önemlidir. Her ülkenin ‘kendine özgü’ bir telefon arama kodu bulunmaktadır. Bu kod ile ülke içerisinde her hangi bir numara ile iletişime geçilebilir. İnternet üzerinden aramalarda da ülke kodu zorunludur. Hat üzerinden aramalarda hattın açık olması ve arama için yeterli bakiyenin olması veya paket kullanım hakkının olması gerekiyor. İnternet üzerinden aramalarda ise sadece internet bağlantısı yeterlidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  972 Nerenin Telefon Kodu?

   Ülkeler arası aramalarda ilk önemli konulardan biri telefon kodudur. Zaman zaman bilinmeyen telefon aramalarında ilk dikkatimizi çeken telefonun ilk kod numaralarıdır. Kodu bilemediğiniz zaman internetten arattığınızda hangi ülkeye ait olduğu anında ekrana yansıyor. Telefondan ülkeler arası veya iller arası aramalarda engelleme işlemi yapılıyor. Telefon oparatör müşteri hizmetleri ülkeler arası arama işlemini iptal edebiliyor.

   Bazı sahte yazılımlar otomatik arama yaparak faturanızı şişirebilir. Telefonunuz kendi kendine ülkeler arası mesaj atıyor veya arama yapıyorsa en kısa sürede telefonu fabrika ayarlarına getirin. Arama devam ederse o telefondaki korsan yazılımı iptal etmeden kullanmayın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   +972 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

   Ülkeler arası aramalarda kolaylık sağlayan kodlar, ülkeye özel numaralardır. +972 alan kodu İsrail Devletine ait bir numaradır. Bu ülkede yaşayan biri ile telefon ile iletişime geçileceği zaman bu kod öncelikle yazılmalıdır. Daha sonra il veya bölge kodu girilir. En son kişiye ait telefon eklenir.

   Ülkeler arası aramalarda önce ülke, daha sonra il kodu yazılır. Cepten aramalarda ülke kodu ve telefon numarası girilir. Ülkeler arası her türlü aramalarda telefon kodu önemlidir. İnternet üzerinden aramalarda telefon rehberindeki numaralar otomatik aranır. Türkiye’den İsrail’i aramak için +972 numarası öncelikle çevrilir. İsrail’den Türkiye’yi aramak için 0090 çevrilir. Ülkeler arası aramalarda fiyatlandırma farklıdır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow