hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  994 Nerenin Telefon Kodu? +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

  994 Nerenin Telefon Kodu +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait
  expand

  Dünyanın farklı ülkelerinden Azerbaycan'a ulaşmak için 994 alan kodunu kullanmak gerekir. Böylece sabit hatlar doğrultusunda amaca uygun şekilde Azerbaycan ile bağlantı kurulabilir. Kardeş ülke olarak öne çıkan Azerbaycan ile Türkiye arasında güçlü bir bağ bulunmaktadır. Bu durum kardeş ülke olmasının yanı sıra Ticaret ve turizm ile pek çok amaç konusunda da önemlidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu yüzden amaca bağlı olarak sabit hatları üzerinden iletişim kurmak için, Azerbaycan alan kodu 994 numara giriş yapılır. Bu sabit numara ile birlikte aynı zamanda ilgili numara Azerbaycan'ın şehrine uygun olarak girilir.

   994 Nerenin Telefon Kodu?

   994 numara Azerbaycan'ın telefon kodudur. Aynı zamanda uluslararası düzeyde Azerbaycan'ın alan kodu olarak da ön plana çıkar. Genelde başına artı işareti gelmesi ile birlikte telefonlarda görünür. Yani +994 biçiminde bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntü ile birlikte gerekli olan Azerbaycan şehri konusunda sabit numara yazılır ve arama gerçekleşir. Böylece bireysel ve kamu ile birlikte pek çok sektör üzerinden ilgili kurumlara bağlantı kurulabilir. Turizm ve ticaretin yanı sıra eğitim ya da rezervasyon gibi birçok amaç altında bu numara sabit olarak kullanılır. Özellikle kardeş ülke olarak Azerbaycan ile Türkiye arasında sabit hat üzerinden bağlantı çok fazla gerçekleşmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   +994 Alan Kodu Hangi Ülkeye Ait?

   Azerbaycan alan kodu olarak 994 numarasını kullanmaktadır. Bu durum aynı zamanda uluslararası düzeyde geçerli olarak yasal kapsamda değerlendirilir. Herhangi bir sabit numarayı aramak için Azerbaycan'a ulaşmak amacı 994 numarası tuşlanır. Böylece Azerbaycan sınırlarına giriş yapılır ve şehirleri bazında gerekli numara girilir. Sonuç olarak pek çok amaç altında 994 alan kodu ile birlikte Azerbaycan üzerinden iletişim sağlanır. Aynı zamanda dışarıda +994 yazılı bir telefon geldiği vakit bunun Azerbaycan üzerinden gelen arama olduğu anlaşılır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow