hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bu akşam İzmir teravih saati! Teravih namazı saat kaçta? İzmir Teravih namazı KAÇTA bitiyor? 13 Mart 2024 İzmir teravih vakti ne zaman başlıyor?

  Bu akşam İzmir teravih saati Teravih namazı saat kaçta İzmir Teravih namazı KAÇTA bitiyor 13 Mart 2024 İzmir teravih vakti ne zaman başlıyor
  expand

  İzmir teravih saatleri... Teravih namazı, Ramazan ayı boyunca yatsı namazından sonra kılınan nafile bir namazdır. Peki ama İzmir’de bu akşam teravih saat kaçta kılınmaya başlanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İzmir teravih vakti! Teravih namazının kılınacağı saat sorgulanıyor. 11 AYIN SULTANI Ramazan ayında kılınan Teravih namazı Müslümanlar tarafından büyük önem taşıyor. Peki ama İzmir’de teravih namazı saat kaçta? 

  İzmir teravih namazı saati kaçta?

  İzmir’de teravih namazının saati şu şekildedir: 20:39

  İZMİR İFTAR VE SAHUR VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Resûl-i Ekrem (s.a.s.) ashabıyla beraber cemaat hâlinde bu namazı kılmış, onların iştiyakını görünce farz olur endişesiyle cemaatle kılmayı terk ederek yalnız kılmaya devam etmiştir (Buhârî, Salâtü’t-terâvîh, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 177-178). Yine Hz. Peygamber, “Kim inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek Ramazan namazını (Teravih) kılarsa, onun geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Salâtü’t-Teravih, 1; Müslim, Salâtü’l-Müsâfirîn, 173) buyurarak teravih namazına teşvik etmiştir. Bu bakımdan teravih namazı, erkek ve kadınlar için sünnet-i müekkededir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow