hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Devin ismi anlamı nedir? Devin ne demek, hangi dilde? Devin İsminin kelime Anlamı Nedir? Devin İsmi Kur'an'da Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Devin ismi anlamı nedir Devin ne demek, hangi dilde Devin İsminin kelime Anlamı Nedir Devin İsmi Kuranda Geçer Mi, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Anne ve babalar çocukları için isim tercih ederken telaffuz da çok önem taşıyor. Güzel anlamlı ve telaffuzlu olan bu isimler daha çok tercih ediliyor. Devin ismi de en sevilen isimler arasında yer almaktadır. Devin isminin anlamı da çok merak ediliyor. Aileler modern ve yeni bir isim aradıkları için Devin de dikkat çekiyor. Devin ismini rahatlıkla kullanabilirler. Devin ismi genellikle hoş telaffuz isimler arasında yer almaktadır. Son zamanlarda en popüler isimler arasında yer alan Devin özellikle kız çocukları için kullanılmaktadır. Diğer dillerde de kullanılan bu ismin hoş bir telaffuzu bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Devin İsminin Anlamı Nedir? 

  Devin genel olarak hareketli ve gayretli kişileri temsil eden bir ifadedir. İsim olarak son zamanlarda çok tercih edilen bir isim olan Devin, diğer dillerde de kullanılan bir kelimedir.

  Devin İsmi Kur'an'da Geçer mi?

  Halk arasında en çok kullanılan isimlerden birisi de Devin olarak bilinir. Devin ismi Kuran-ı Kerim içerisinde yer almamaktadır. Kuran-ı Kerim içerisinde yer almayan Devin ismi kız çocukları için çok fazla kullanılmaktadır.

  TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Türk Dil Kurumu sözlüğünde Devin ismi bulunmuyor. Devindirme işi olarak devin kelimesi bulunuyor. Örnek: "Yürür, devinimi saptarsınız" cümlesinde hareket anlamında kullanılmıştır.

  Devin ismi İle İlgili Merak Edilenler

   Devin kelimesinin anlamı hareket, çaba, gayret ya da kımıldanış olarak ifade diliyor. Hareketli ve gayretli kişilere bu isim verilebilir. Devin genel olarak hareketli ve gayretli kişileri temsil eden bir ifadedir.
   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Devin İsminin İsim Analizi

  Devin ismi; Hareket, kımıldanış anlamına gelmektedir. Hem kız çocuklarına hem erkek çocuklarına verilebilen bir isimdir.

  Devin isminin 2 ayrı anlamı vardır. Devin; Hareket, kımıldanış, Çaba ve gayret anlamına gelir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow