hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İstanbul-Sofya tren seferleri 2022 ne zaman başlıyor? İstanbul-Sofya tren seferleri kalkış saati ve bilet ücreti!

  İstanbul-Sofya tren seferleri 2022 ne zaman başlıyor İstanbul-Sofya tren seferleri kalkış saati ve bilet ücreti
  expand

  Pandemi tedbirleri kapsamında İstanbul-Sofya tren seferleri 11 Mart 2020 tarihinde geçici olarak durdurulmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, salgın nedeniyle ara verilen İstanbul - Sofya Ekspresi seferlerinin belirtilen tarihte yeniden başlayacağını duyurdu. Peki, İstanbul-Sofya tren seferleri 2022 ne zaman başlıyor? İstanbul-Sofya tren seferleri kalkış saati ve ücreti ile ilgili bilgiler..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  20 Şubat 2017 tarihinden itibaren İstanbul (Halkalı)-Sofya arasında her gün karşılıklı olarak sefere konulan İstanbul Sofya Ekspresi, koronavirüs nedeniyle 11 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durduruldu. Pandeminin hafif seyri göz önünü alınarak İstanbul-Sofya tren seferlerinin yeniden başlayacağı açıklandı.

  İSTANBUL-SOFYA TREN SEFERLERİ 2022 NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık ve Bulgaristan Demiryolları ile yapılan görüşmeler sonucunda İstanbul Sofya Ekspresi’nin 25 Nisan’dan itibaren İstanbul’dan (Halkalı), 26 Nisan’dan itibaren de Sofya’dan ilk seferlerine başlaması yönünde karar alındığı belirtildi.

  İSTANBUL-SOFYA TREN SEFERLERİ KALKIŞ SAATİ

  İstanbul Sofya Ekspresi İstanbul’dan 21.40'ta kalkacak, Sofya'ya 09.35'te varacak. Sofya'dan 18.30'da hareket edecek, İstanbul'a 05.34'te ulaşacak. İstanbul (Halkalı)-Provdiv (Filibe)-Sofya güzergahını izleyen İstanbul Sofya Ekspresi İstanbul’dan Sofya'ya 11 saat 55 dakikada, Sofya'dan İstanbul'a ise 11 saat 4 dakikada varacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSTANBUL-SOFYA TREN BİLETLERİ NEREDEN ALINACAK?

  Tren biletleri ise İstanbul'da Sirkeci ve Halkalı ile Ankara, Eskişehir'deki gişelerden satın alınabilecek. İstanbul-Sofya tren seferi biletleri internetten alınamıyor.

  İSTANBUL-SOFYA TREN SEFERİ GÜZERGAHI

  Halkalı               

  Çerkezköy                         

  Alpullu               

  Edirne                

  Kapıkule              

  Svilengrad         

  Dimitrovgrad                 

  Plovdiv              

  Pazarcık                           

  Sofya

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow