hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karen İsminin Anlamı Nedir? Karen İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Karen İsminin Anlamı Nedir Karen İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Karen, İngilizce ve Arapça kökenli bir isimdir. Karen isminin TDK sözlükteki anlamı dinin olgunluğu ya da dinin değeri demektir. İşte Karen isminin anlamı ile ilgili tüm bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Karen İsminin Anlamı Nedir?

   Karen ismi dinin değeri, dinin eksikliği ya da dinin olgunluğu anlamına gelir. Diğer anlamı ise katıksız ya da saf demektir. İngilizcede Katherine isminin kısaltılması olarak da kullanılmaktadır.

   Karen İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

   Karen ismi Kur'an'da geçmeyen bir isimdir. Karen, TDK sözlük anlamına göre temiz, saf, katıksız ya da dinin değeri anlamındadır. Anlamının güzel ve olumlu olması ülkemizde popüler hale gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle Karen ismi ile sık sık karşılaşmak da mümkündür.

   Karen İsminin Olumlu Özellikleri

   Bu kişiler yaptıkları her işe önem verirler ve özen gösterirler. Bu nedenle işlerinde her zaman başarıyı yakalarlar ve takdir görürler. Gerçekçi ve mantıkçı olmaları onların sosyal hayatlarında da değer görmelerini sağlamıştır. El becerileri çok yüksektir ve birden fazla yetenekleri olabilir. Sanatla ilgilenirler ve kendi işlerini de kurabilirler. Özel hayatlarında ve ikili ilişkilerinde çok duygusal davranırlar. Özellikle aşık olduklarında kandırılmaları ve kırılgan olmaları mümkündür. Aile hayatını çok severler ve ev yaşamına da düşkünlerdir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Karen İsminin Olumsuz Özellikleri

   Eleştiriden hoşlanmazlar fakat karşılarındakini eleştirmekten hiç kaçınmazlar. Aşırı gururlu oldukları için bazen mutsuz olabilir ve karşılarındakileri kırabilirler. Geri planda kalmayı hiç sevmezler. İlgi çekmek ve ilgi görmek için kendilerini küçük düşürebilirler. İnsanlara fazla güvendikleri için hata yapabilir ve üzülebilirler. Sinirlendikleri zaman hiçbir şey düşünmeden konuşurlar bu nedenle kırıcı olabilirler.

   Başarılı olmak için iş arkadaşlarının arkasından iş çevirebilirler. Yakalanmaları durumunda kendilerini kötü bir pozisyona düşürebilir ve başarısız olabilirler. Dış görünüşe önem verdikleri için kendilerini geliştirme noktasında eksik kalabilirler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow