Nargile Çeşitleri Nelerdir? En Çok Bilinen Nargile Çeşitleri...

Nargile Çeşitleri Nelerdir? En Çok Bilinen Nargile Çeşitleri...

Nargile Çeşitleri Nelerdir? En Çok Bilinen Nargile Çeşitleri...

Nargilenin, tütün içmenin hala bir tabu olarak görüldüğü Babür hükümdarlığı döneminde Hindistan'da ortaya çıktığı düşünülmektedir. Nargile soylular arasında çok popüler oldu ve Hindistan genelinde kabul görmesine yol açtı. Nargile daha sonra Hindistan'dan bugüne kadar popüler olduğu Orta Doğu ve Kuzey Afrika'ya yayıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Nargile Çeşitleri Nelerdir? 

 Nargilenin engin ve ilginç tarihine biraz değindiğimize göre artık farklı nargile stillerine dalmaya hazırız. Pek çok çeşidi var, bazıları birbirine çok benziyor ve bazıları birbirinden oldukça farklıdır. Nargile çeşitleri arasındaki farklar, farklı malzemelerden, farklı sap miktarlarından, çanak şeklinden, gövde şeklinden ve daha fazlasından kaynaklanır. En çok bilinen nargile çeşitleri;

 Hint Nargileleri

 Mısır Nargileleri

 Suriye Nargileleri

 Türk Nargileleridir.

 En Çok Bilinen Nargile Çeşitleri

 Geleneksel nargileler, nargilenin ortaya çıktığı ülkelerde hala genellikle elle yapılmaktadır. Mısır nargileleri, her yerde nargile için bir ölçüttür. Suriye nargileleri çok nadirdir ve her yerde en sofistike nargile çekimini sunar. Türk nargile, sıkı çekim ve yoğun tatların hayranları tarafından takip edilen bir kült vardır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Hint Nargileleri

 Nargile çeşitlerine bakıldığında ilk olarak Hint nargilesinden başlamak doğaldır. Bildiğimiz şekliyle ilk nargile, 16. yüzyılda Hindistan'a kadar uzanıyor. Bu süre zarfında, İngiliz Doğu Hindistan Şirketi aracılığıyla Hindistan'a cam ihracatı sonucunda Hint cam üretimi popüler hale geldi.

 Tütün içmek popüler bir uygulama olduğu için, daha fazla insan “nargile” olarak adlandırılan bir sınıf temelinde dumanı su ile arındırmak istedi. Nargile böyle ortaya çıktı. Günümüzde Hint nargileleri ince bir şekilde elle oyulmuştur. Genellikle zihinseldir ve gerçekten çekici bir görünüm ve his yaratmak için Meena işçiliğini yapılmaktadır.

 Mısır Nargileleri

 Mısır nargileleri muhtemelen geleneksel nargilelerin en yaygın olanıdır. Mısır nargileleri süslü bakır saplarıyla bilinir. Mısır nargileleri aynı zamanda açık çekişleriyle de tanınırlar, yani nargileden duman çekmek çok kolaydır.

 Suriye Nargileleri

 Suriye nargileleri inanılmaz derecede nadirdir, bu da onları nargile tutkunları için benzersiz ve özel kılar. Suriye'de devam eden süreç nedeniyle, Suriye nargile arzı uzun süredir inanılmaz derecede düşüktür. Suriye nargileleri harika bir şekilde el yapımı ve süslü bir şekilde dekore edilmiştir, bu da onları bugün mevcut olan en güzel nargilelerden biri yapmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Türk Nargileleri

 Türk nargileleri, ne Mısır nargilelerinin yaygın popülaritesine ne de Suriye nargilelerinin nadir koleksiyonculuğuna sahiptir. Bunun yerine Türk nargilelerinin çok ilgili bir hayran kitlesi vardır.

 Türk nargilelerini geleneksel nargile içicileri arasında favori kült olarak kabul edilir. Türk nargileleri oldukça moderndir. Artık modern nargile tasarımı tüm dünyada nargile tutkunları tarafından tercih ediliyor.

 Modern Nargile Çeşitleri

 Cam Nargileler

 Cam nargileler, camdan yapıldıkları için bu şekilde adlandırılır. Bu, cam nargileleri, aynı zamanda en yaygın türdür. Cam nargileler estetik olarak çok güzeldir ancak kalite bakımından kırılganlığı nedeni ile hassastır.

 Amerikan Nargile

 Amerika, nargile üretim pazarına geç giren bir ülkedir. Ancak Amerikalı üreticiler nargile yapmak için ellerinden geleni yaptıklarından bu yana uluslararası sansasyonlar haline geldiler. Amerikan nargileleri, dünyanın dört bir yanından geleneksel nargilelerin en iyi unsurlarını alır. Bunları, kusurları ve çeşitliliği ortadan kaldırmak için yüksek kaliteli malzemelerden yapar. Ayrıca seri üretime geçildiği için en çok kullanılan, ucuz nargile türüdür.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber