hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sibel İsminin Anlamı Nedir? Sibel İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  Sibel İsminin Anlamı Nedir Sibel İsmi Kuranda Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek
  expand

  Sibel, Türkçe kökenli bir isimdir. Sibel isminin anlamı buğday başağı ya da yere düşmemiş olan yağmur damlası demektir. Ayrıca eski Türklerde tanrıçalara da Sibel denmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sibel İsminin Anlamı Nedir?

  Sibel ismi ülkemizde sıklıkla tercih edilen ve karşılaşılan kadın isimlerinden biridir. Sibel, Türkçe kökenli bir isim olduğundan ilgi çeken ve tercih edilen isimler arasındadır. Sibel isminin anlamı sık sık merak edilmekte ve öğrenilmek için internetten araştırılmaktadır. Sibel, buğday başağı anlamına gelen bir isimdir. Sibel isminin aynı zamanda yere düşmemiş yağmur damlası ya da tanrıça anlamlarına geldiği de bilinmektedir. Kur'an'da geçip geçmediği de sık sık araştırılan isimler arasında Sibel ismi yer almaktadır.

  Sibel İsmi Kur'an'da Geçer mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

  İsimlerin Kur'an'da geçip geçmedikleri sık sık araştırılan konulardan biridir. Sibel ismi de sık sık duyulan bir isim olduğundan Kur'an'da geçer mi geçmez mi araştırılmaktadır. Sibel, Kur'an'da geçmez fakat anlamı bakımından konulmasında herhangi bir sorun yoktur. Bu nedenle de Sibel ismi dinen caiz isimler arasındadır. Sibel, TDK sözlük anlamı olarak buğday başağı anlamına gelen bir isimdir. Aynı zamanda Sibel Eski Türklerde tanrıçalara verilen bir isimdir ve yere düşmemiş olan yağmur damlası anlamı da vardır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sibel İsminin Özellikleri Nelerdir?

  Sibel ismindeki kişiler genelde insanları severler ve insanlar ile iş birliği yapmayı da çok severler. Ortaklık yapmayı seven bu kişiler yalnız olmaktan hoşlanmazlar. İletişim kabiliyeti yüksek olan bu kişiler konuşarak her şeyi çözebileceklerini düşünürler. Başkalarının düşüncelerine de önem veren Sibel isimli kişiler sık sık yakın çevrelerinden her konuda fikir alırlar. Saygılı olmayı önemserler ve insan ilişkilerinde de oldukça başarılıdır. Detayları seven fakat detaylarda zorlanan bu kişiler egolarını incitmemek için çoğu düşünceden uzak dururlar. Aşırı duygusal olmalarından dolayı her şeyden çabuk etkilenirler ve bu onların zayıf yönleri arasındadır. 

  Sibel İsminin Harf Analizi

  S: İsmi S ile başlayan kişiler hayalperest kişilerdir ve bazen hayal ile gerçeği karıştırırlar.

   İ: Kırılganlardır ve kırıldıkları konuları da kolay unutmazlar. Kendilerine yapılanları unutma konusunda zorlanan kişilerdir ve kinci oldukları bilinir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   B: Önsezileri kuvvetli olur ve kendi hislerine de çok güvenirler. Başkalarının fikirlerini alsalar da her konuda kendi istediklerini yaparlar.

   E: Sıkıntılardan ve sorunlarda kurtulmak için her yolu denerler.

   L: Sanatsal yönleri gelişmiş olan bu kişiler el becerisi yüksek kişilerdir. Birden fazla sanat dalı ile ilgilenmeleri mümkündür.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow