hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır? 2021-2022 VGM bursu ne kadar?

  VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır 2021-2022 VGM bursu ne kadar
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları için kurumdan gelecek resmi açıklamalar beklenmeye devam ediyor. Aynı şekilde KYK bursu başvurularını da gerçekleştiren öğrenciler önümüzdeki günlerde sorgulama işlemlerini yapacaklar. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanır, bu yıl VGM bursu ne kadar?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her yıl belirli tarihler arasında burs başvurularını alan Vakıflar Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde ortaöğretim sonuçlarını ilan etmişti. Gözler bu kez yükseköğretim yani üniversite burs sonuçlarına çevrildi. Peki, merakla beklenen sonuçlar ne zaman duyurulacak?

  VGM BURS SONUCU HANGİ TARİHTE, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin ardından değerlendirme işlemi başladı. Ancak KYK burs sonuçları açıklanmadan VGM’nin değerlendirme işlemlerinin tamamlanması beklenmiyor. Bu nedenle sonuçların KYK burs sonuçlarının aralık ayı içerisinde açıklanacağı göz önüne alınırsa VGM burslarının da Aralık ayının son haftasında açıklanabileceği söylenebilir.

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow